🍇 Zostane v tvojom srdci ♥ 🍷

Pamätná fotografia všetkých víťazov a organizátorov s krásnymi trofejami. :)
Ahojte! Spomínala som síce, že väčšinou si vyberám domáce preteky, no niekedy sa oplatí vycestovať tých pár kilometrov a spojiť príjemné s užitočným. :P Strekov Wine Run 2018 som zaregistrovala už oveľa skôr, počula som naň dobré ohlasy, a keďže sa konal práve v deň mojich narodenín 21.7., neváhala som a registrovala som sa. Aj keď som ešte ani nevedela, ako tam pôjdem a či mi to bude vyhovovať, niekde vnútri som vedela, že tam nesmiem chýbať, a že to bude určite super zážitok. Beh vinicami bol totiž len sprievodný program vínneho festivalu, ktorý sa tam práve konal a okrem bežcov tak Strekov prilákal aj množstvo milovníkov vína. :)

Niekde vo viniciach
Nakoniec s dopravou nebol až taký problém, pretože moja bežecká parťáčka Monika sa tam chystala tiež aj so svojou partiou a boli takí milí, že ma vzali autom. :D Tak sme sa v sobotné ráno, kedy som oslavovala 23 rokov vybrali smer Strekov aby sme stihli štart, ktorý bol o 10:00. Nechýbali raňajky ''to go'' v podobe ovsenej kaše, ktorá nikdy nič pred pretekmi nepokazí. Počasie nám tiež prialo, bolo riadne horúco, no našťastie som na takéto podmienky natrénovaná. :P Asi jediným mínusom pretekov bolo vyzdvihovanie štartových balíčkov. Bolo to síce rozdelené podľa čísel, no aj tak tam bolo na to veľmi málo miesta, všetci sme sa tlačili tesne vedľa seba a išlo to pomaly. Trochu som sa bála, že sa kvôli tomu ani nestihnem rozcvičiť a rozbehať, pretože miesto štartu bolo vzdialené ešte pár metrov do kopca. 


Už sa dokonca aj usmievam do objektívu. :D Asi sa mi dobre bežalo, aj keď Moni mi dýchala na chrbát.
Aj my sme využili príležitosť odfotiť sa ''instagramovo'' 
Ale balíček bol bohatý a v cene štartovného bola aj vstupenka na vínny festival, fľaša vína a aj degustačný pohár, takže celkom výhodné. :) Na tieto preteky som nešla s veľkými ambíciami, nebola som ani veľmi nervózna, skôr som sa tešila, že strávim pekný narodeninový deň. 7 kilometrová trať išla cez vinice a poľné cestičky, mali tam byť aj nejaké stúpania a ja, čo väčšinou behám po asfalte, som to brala s rešpektom, že to asi nebude také jednoduché. Okrem toho štartovali aj dobré pretekárky, medzi nimi výborná Lucia Janečková či ďalšie známe tváre. Keď som myslela, že sa nestihnem rozcvičiť, osud to zariadil sám a v strede kopca, ktorý viedol na štart sme sa s Moni museli vracať späť, pretože sme nemali na ruke poznávací náramok. :D Takže behom dolu k autu a zase späť, čo sme brali ako súčasť rozcvičky.

Hore naša známa partička po preteku
 a samozrejme ružové
vínko nesmelo chýbať
Štart sme našťastie stihli tak akurát, predtým sme sa schovávali v tieni, a vedeli sme, že ochvíľu sa budeme kúpať vo vlastnom pote. Vpredu stáli elitní bežci, a potom sme sa zaradili my, tiež niekde dopredu. Prvý úsek viedol popri stánkoch vínneho festivalu a nasledoval zbeh dolu. Spomenula som si na Moonrun a bolo to niečo podobné, tak som sa snažila zrýchliť. Potom však prišiel kopec, moja slabina, takže ma pár bežcov a bežkýň predbiehalo, ale nebrala som to tragicky, boli sme len na začiatku. A naozaj sa to neskôr, ani neviem ako, opäť celé obrátilo. Využila som ďalšie zbehy, v ktorých sa cítim lepšie a svoje súperky som hravo obehla a rútila sa ďalej vpred. To veľké horko celý beh trošku sťažovalo, bola som rada, keď som sa dostala k občerstvovačke. Ale moje tréningové behy v najväčších horkách bez vody asi majú svoj osoh a telo to vie ešte ako tak prežiť. Dokonca som sa stihla aj usmievať do objektívu fotografom.

Najťažší úsek bol rozhodne posledný kilometer, obzvlášť posledných pár metrov do cieľa. Trať totiž končila kopcom a vtedy sa človek musí zaťať a vydržať to, hlavne nepoľaviť na tempe, keď je koniec na dosah. V hlave vám víri kopec myšlienok a chcete to mať čím skôr za sebou. Je to doslova boj. Zrovna na tomto úseku ma svojimi slovami podporil ďalší môj známy bežec (Lukáš), ktorý mi dodal sebavedomie a silu, že ani neviem ako, kúsok pred cielom som predbehla svoju konkurentku, tiež skvelú bežkyňu Martinu Burzovú, čo sa mi dovtedy nepodarilo asi o 17 sekúnd (mimochodom víťazka WFL v Zadare.:)). Nemala som tušenia, ktorá v poradí som, no v cieli som zistila, že som dobehla DRUHÁ vo svojej kategórii a celkovo zo žien štvrtá. :O Normálne som nechápala, že sa mi opäť zadarilo a túto pomerne ťažkú trať som tak dobre zvládla. Bola som síce mokrá ako myš, tričko aj vlasy som si mohla žmýkať, no stálo to za to všetko a sama sebe som si dala takýto pekný darček k narodeninám. Plus chválim organizátorov, že nás v cieli čakalo parádne melónové osvieženie.
Najrýchlejšie ženy v mojej kategórii do 39 rokov. Zľava Ja ( čas 33:20 ), Lucia Janečková a Martina Burzová.
Znova som mala tú česť postaviť sa na stupienok víťazov a vyhrala som aj krásnu srdiečkovú trofej, ktorá mi zdobí poličku a určite tak tento pretek zostane v mojom srdci. :) Len cenu veľmi nedomysleli, keďže som mala vo výhernej taške športové tenisky v strašne malom čísle asi 36, ale našťastie som ich mala komu darovať. :D Keby mi tak namiesto toho dali aspoň ďalšiu fľašu však? Nakoniec sme si všetci víťazi aj organizátori dali spoločnú pamätnú fotku, bol to super pocit, byť toho súčasťou a možno sa sem vrátim zase o rok. Vyhlásením výsledkov však deň neskončil, dali sme si niečo pod zub, prezliekli sme sa a potom prišlo na rad konečne zaslúžené VÍNO! :D Bol by hriech neochutnať z toľkej ponuky, takže sme si kúpili žetóny a mohli sme sa pustiť do koštovania. Ja s Moni sme si vyberali ružové, ktoré boli také osviežujúce a chutné, čo v tom teple padlo vhod. Mali sme aj svojich favoritov, z ktorých sme mali aj viac pohárikov, ale názvy si už nepamätám ( zdá sa mi, že jedno víno bolo Muškát). Tiež som vyfasovala aj môj prvý pohárik zadarmo k narodeninám a k dobrému výkonu v behu. :D

Celkovo sa mi v tomto prostredí veľmi páčilo. K viniciam a hroznu mám blízko, keď som bola menšia, chodievali sme obrábať dedkov vinohrad vo Svätom Jure, a spíja sa mi s tým detstvo. Na festivale vládla dobrá atmosféra, stretli sme pár známych, dali si dobré vínko, posedeli sme, oddýchli a najedli sa. Musím vypichnúť úžasné makové pagáče, ktorých sme sa nevedeli dojesť a tiež grilovaný oštiepok s brusnicovou omáčkou, ktorý bol tiež top. A skoro by som zabudla na veľkú tvarohovú štrúdľu, ktorú som zjedla hneď po preteku. :D Domov sme sa veľmi neponáhľali, museli sme minúť zakúpené žetóny a neskôr sa chystali aj nejaké koncerty na pódiu. Takýto pekný deň bol však zakončený riadnou búrkou, pred ktorou sme len tak tak ušli, práve včas sme nasadli do auta a v neskorších večerných hodinách sme sa pobrali späť domov. :) Určite by som sa aj s ostatnými zhodla, že tento festival aj beh určite odporúčame, bola to príjemná akcia, ja aj ostatní sme si ju užili a rozhodne to stálo za to
NA ZDRAVIE!! ♥

Komentáre

  1. Musela to byť veru že krásna akcia :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Hoci mi beh a víno asi veľmi nejde dokopy, toto vyzerá ako parádna akcia! Gratulujem k úspechom ❤
    BEE A CHANGE // Facebook Page

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top