Bratislavský Street Food

Bratislavké Street Foody pred Starou tržnicou sa konajú pomerne často a u ľudí sú veľmi obľúbené. Ja som im doteraz nejako nevedela prísť na chuť, vždy som na facebooku zaklikla v udalosti možnosť, že sa zaujímam, ale nakoniec som tam aj tak nešla. A asi to bola chyba, pretože aj keď priestor pred tržnicou nie je príliš veľký, má svojskú atmosféru a ľudí je tam vždy kopec. Sklamaním boli pre mňa vegánske hody, kde som si nevedela skoro nič vybrať a za málo jedla si pýtali nehorázne peniaze. Tak sme sa nakoniec vybrali do úplne inej indickej reštaurácie a bolo to najlepšie rozhodnutie.

Na StreetFoode som sa však ocitla už druhý krát a určite radím prísť nenajedený, pretože vám bude viac chutiť a budete mať istotu, že určite niečo ochutnáte. :) A takáto udalosť je tiež vhodná na ''cheat days'', keďže hlavnými lákadlami sú predovšetkým burgre, hotdogy, palacinky či iné sladké a slané pokušenia. Keď máte dostatok pohybu tak ako ja a nachodíte denne viac ako 20 000 krokov, tak si niečo dobré istotne môžete dopriať. :P Jedlo by malo byť predsa potešenie a treba si ho vychutnať. Ja som sa na posledný StreetFood rozhodla zavítať po tréningu vrámci večere aj s kamoškou. To mám väčšinou chúťky na niečo slané, ale keď je človek hladný, zjedol by asi čokoľvek. :D 
Čo som si teda nakoniec dala? Nevedela som sa rozhodnúť, no vyskúšala som niečo nové a to stánok GlutenFreeaks, kde predávajú bezlepkové jedlá. Intoleranciu nemám, ale vyzeralo to dobre a aj to dobre voňalo. Ochutnala som ich špecialitu - divinový hotdog s cheddarom a jarnou cibuľkou a bol vážne veľmi dobrý. Spráskala by som pokojne aj dva, ale už sme boli ďaleko. Kamoška Monika zase šla do tortilly s guacamole a tofu, ktorá tiež vyzerala chutne. No a na ľavej fotke môžete vidieť môj blažený výraz, ktorý mám keď sa môžem konečne najesť. Šťastná žena je najedená žena. :D 

Palacinku z Petite Créperie som mala na streetfoode pár týždňov dozadu a tiež som si veľmi pochutila, pretože som si dala veľmi netradičnú a zaujímavú kombináciu. Už si to síce presne nepamätám, ale myslím, že tam bol tvaroh a nejaké ovocie? Kamoši vtedy jedli brutálne burgre a tak som im mohla len závidieť, ale to je tak, keď ste mali doma obed a jedli by vám akurát tak oči. Nechcela som to preháňať a dala som si aspoň zmrzlinu. 

Asi začnem tieto eventy navštevovať pravidelnejšie, pretože jedlo milujem a rada ochutnám niečo, čo som predtým nemala. Navyše, tieto streetfoody prebiehajú vždy niekoľko dní a určite sa oplatí skúsiť aspoň jeden stánok. Ak máte dobrú spoločnosť bude vám chutiť ešte viac a navzájom môžete toho poochutnávať viac. :P Ja teda nabudúce už rozhodne zakliknem možnosť ZÚČASTNÍM SA a dúfam, že som presvedčila aj vás ak ste doteraz na tejto akcii neboli.

A keď budete mať StreetFoodu už dosť, ale nebude sa vám chcieť ísť ešte domov, môžete pokračovať kúsok ďalej a dať si v meste napríklad dobrú zmrzlinu alebo nejaký drink na Magio Pláži. :)

Komentáre

 1. Ráda bych někdy takovou akci také navštívila :)


  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Mňam! Všetko vyzerá tak chutne! Na takúto akciu sa budem musieť ísť nabudúce pozrieť aj ja! :)

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ja sa už na tento streed food chystám tak dlho, ale nikdy keď som v BA neostane čas :( vyzerá to jedlo skvele !

  My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)