SNOWY VIENNA ADVENTURE

WHAT I WEAR: coat, jeggings - ZARA / boots - DEICHMANN / cap - PRIMARK 

Ahojte! V stredu sme boli obdarení ďalšou snehovou nádielkou, no a práve v tento deň som som sa aj s Majkou rozhodla ísť na menší výletík. Vlastne to bol hlavne Majkin nápad, a keby niet jej, tak dnes nemám takéto pekné fotky so snehom. Do Viedne chodím pár krát za rok a väčšinou kvôli nákupom. Už je to taká tradícia, že tam radi zavítame, pretože hoci sú naše hlavné mestá tak blízko, predsa len tá Viedeň má úplne inú kozmopolitnú atmosféru.

Tento krát sme si však okrem samotného nakupovania naplánovali aj menšie potulky mestom kvôli fotkám a vo výhľade sme mali aj jednu kaviareň. Vlakom sme sa ráno odviezli na Hauptbahnhof a naše snehové dobrodružstvo mohlo začať. Najskôr som mala kvôli snehu menšie obavy, pretože snehové vločky padali kade-tade a rovno do tváre. Za normálnych okolností by som v takomto počasí ani nevytiahla päty z domu, no teraz som nemala na výber. Nakoniec ten sneh padol aj celkom vhod a my sme sa ocitli ako keby v rozprávkovej krajine. Neviem, či som niekedy zažila takto zasneženú Viedeň, ale veľmi sa mi to páčilo. Majka je ináč expertka na vyhľadávanie lokalít na fotenie a tentokrát vybrala okolie múzea Albertina. Už keď sme sa k tomu miestu blížili, v hlave som si pomyslela, že to určite bude stáť za to.

No a výsledok, aspoň čo sa týka mojich fotiek môžete vidieť v tomto príspevku. Je to výber toho najlepšieho, kde je aspoň trošku viac vidieť mňa ako sneh. :D Pretože naozaj veľmi husto padal, no my sme sa nedali zastaviť. Myslím, že aj Majka bola spokojná, pretože to bolo asi prvý krát, čo sa jej páčila takmer každá fotka, čo som spravila. :)

Z tohto pekného miesta sme plánovali našu doobednú ''kávapauzu''. Najskôr sme rozmýšľali, že nájdeme niečo v okolí. V Bratiske je totiž normálne, že ak chcete nájsť nejakú peknú kaviareň, nemusíte dlho chodiť po meste a skôr či neskôr na nejakú natrafíte, niekedy aj na 2-3 vedľa seba. No vo Viedni sa nám nejako nedarilo a nevedeli sme takto na rýchlo nič poriadne nájsť. A Starbucks a Mekáč nepripadali v úvahu. Z tohto som bola trošku sklamaná, že nám nepomohla ani navigácia, a že ak chcete ísť do nejakej normálnej kaviarne, musíte si asi zistiť dopredu, kde sa nachádza. 

Ale keď už sme na výlete, treba spoznávať aj nové zákutia. Takže sme nasadli na metro a odviezli  sa na miesto, kde sa mal nachádzať Majkin vyhliadnutý podnik. Nebolo to ani veľmi ďaleko a bolo to určite dobré rozhodnutie. Kaviarnička sa volala La Mercerie a bola vo francúzskom duchu. V menu by ste angličtinu hľadali márne, bolo písané len v nemčine a francúzštine. :D Našťastie kapučíno sa píše všade rovnako. Ušli sa nám aj dobré miesta hneď pri okne, takže sme mali pekný výhľad na ulicu. Neviem ako vy, ale ja v kaviarniach najradšej sedávam pri okne ako niekde pri umelom svetle. Páči sa mi pozorovať okolie a máte tam vždy lepšie podmienky na fotku.

Myslela som, že cena kávy bude oveľa vyššia ako u nás, no 3,40€ bolo ešte v norme na Rakúsko. V tomto podniku majú ako špecialitky croissanty a aj nejaké slané pečivo plus ďalšie veci, ktoré som si nevedela preložiť. :D Je dosť maličký, ale taký útulný a zmestí sa tam celkom dosť ľudí, ale rátajte s tým, že miesta sú blízko pri sebe. Cítili sme sa tam príjemne a neľutovali sme, že sme tam išli.

Našou poslednou zastávkou bolo už klasické obchodné centrum SCS. Trošku sme sa povozili metrom, aby sme sa dostali na zastávku, kde stojí autobus zadarmo. Myslela som, že keď je streda, a pracovný deň, veľa ľudí tam nepôjde. Opak bol pravdou a tuším tam toľko ľudí ešte nikdy nestálo. :D Hlavne keď sa do toho mini autobusu chcú dostať 3 kočíky. Aj keď to nevyzeralo ružovo ( myslela som, že sa tam ani nevojdeme ), dokonca sme sedeli! :D Určite za to môže Majkino pozitívne zmýšľanie. 

V SCS sme si dali aj obed a to fajnové špagety v Pasta Pasta. Potom sme sa už naplno mohli venovať obchodom, hlavne teda Primarku a nejakej drogérii. Každá sme si odniesla zopár vecí, mali ešte aj nejaké zľavy a až tak veľa peňazí sme ani neminuli. Misia Viedeň bola teda aj tentokrát úspešná a možno mi dáte za pravdu, že takéto spontánne výlety, keď človek ani veľa neočakáva sú asi najlepšie. Teším sa na ďalšiu návštevu tohto mesta a snáď budem mať možnosť tento rok navštíviť aj ďalšie zaujímavé miesta. To je na dnes všetko a vidíme sa nabudúce. :) 

Komentáre

 1. Na tento príspevok som sa tešila :) krásne naozaj :)
  Vera

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak teda, lokácia aj fotky vám veľmi vyšli!! Je to prekrásne♥

  Lily of the valley / Svet Podľa Kokvalinky

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jéééé velmi povedené fotky. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ty fotky jsou opravdu nádherné, vypadá to opravdu kouzelně. :) Já byla ve Vídni teď asi před týdnem a musím říct, že v tom centru ty kavárny sice jsou, ale většina z nich je zkrátka drahá, což jde většinou poznat už i zvenku. Rozhodně bych ti ale doporučila Café Hawelka - ta je hned u Stephansdomu a je naprosto perfektní. Sice tam za kafe dáš čtyři eura, ale ta atmosféra ti to vynahradí. Když do té kavárny přijdeš, tak její majitel za tebou přijde, potřese si s tebou rukou a popřeje ti, ať ti chutná - to stejné, když odcházíš. Zkrátka pravá vídeňská kavárna. :)
  Kout světa

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Fotky jsou naprosto pohádkové <3

  www.mummysweetbaby.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top