BEAUTY ADVENT CALENDARS 2017 REVIEW

Ahojte a pekný štvrtok prajem. :) Voľné dni máme pomaličky za sebou, dúfam, že ste si ich čo najlepšie užili a niektorí z vás sa budú musieť vrátiť späť do reality. O mojich Vianociach vám ešte napíšem v inom článku, no ten dnešný je venovaný práve tohtoročným beauty adventným kalendárom. Ja si ho kupujem už nejaký ten rôčik, väčšinou skúšam vždy iný a tak to bolo aj tento rok. Mám pocit, že konečne sú už aj v slovenských obchodoch tieto kalendáre dostupné a že to konečne dorazilo aj k nám. Viem, že dmka ich mala niekoľko - Alverde, Balea či ten čo som mala ja od Trend it up. A keďže už máme aj predajňu Douglas, v nej ste tiež mohli zaregistrovať adventné kalendáre. Je ich omnoho viac a ak chodíte do Rakúska, tam sa dajú zohnať aj mnohé iné.

Ako som už spomínala, ja som mala jeden z Dmky od značky Trend it up, kde bola najmä kozmetika a na druhý som natrafila náhodne v parfumérke Douglas. Pôvodne som si chcela kúpiť ich klasický kalendár, no nejako som to už nestihla, ale mali tento, ktorý ma zaujal najmä svojim dizajnom. To, čo sa v nich nachádzalo sa dozviete a uvidíte ďalej v článku. 

TREND IT UP - Určite túto kozmetickú značku poznáte, je cenovo z tých lacnejších, no ja som si našla zopár obľúbených produktov, ktoré rada používam. Pri nákupe som si veľmi nevšímala, aké veci sa vnútri nachádzajú, mám radšej prekvapenia, ale dúfala som, že snáď budú využiteľné.

Keď som otvorila prvé políčko a bol tam produkt na nechty, povedala som si ok. Ale keď som otvorila dvojku aj trojku a boli tam opäť veci na nechty, začala som sa mierne obávať, že čo ma čaká ďalej. Ja si v práci nemôžem dovoliť lak a ani dlhé nechty a tak si ich nechávam len tak. A teraz sa mi tu zrazu kopili veci, ktoré som ani nevedela, že existujú a neviem, či ich vôbec aj niekedy použijem. :D 1. Bol akýsi triple magic coat, čo by mala byť zrejme výživa pre nechty. 2. Lak na nechty v celkom peknej oranžovej farbe no a 3. dlhotrvácny transparentný top coat

Čo sa mi páči je to, že produkty až na makeup a bázu sú v reálnych veľkostiach a nie sú to miniatúrky, aj keď taký mini rúž by sa mi celkom hodil. Ďalej sa v kalendári nachádzala ceruzka na pery, báza pod makeup a vzorka makeupu. Vôbec neviem, aký je to odtieň, ešte som ho neskúšala, tak uvidíme. Potešila som sa rúžu, no má takú nude farbu, že s ním vyzerám ako smrtka a myslím, že sa mi vôbec nehodí. :D Rozmýšľam, že niektoré veci darujem alebo spravím giveaway.
8. Lícenka, presne vo farbe ktorú mám. :D Ďalšia vec, ktorá ma naštvala. A hneď na to nail brightener a menší lak na nechty. Začala som byť mierne deprimovaná, ale stále to bol len 10ty deň. V 11. sa nachádzali očné tiene v celkom zaujímavej farbe a v 12. zase farebná fialová ceruzka. 13. Ultra čierna linka na oči, na tú som dosť zvedavá a 14. konečne rúž, ktorého farba sa mi páči a je len troška odlišný od jedného, ktorý mám. 

Pokračujeme opäť celkom peknou farbou ceruzky na pery, 16. je nejaký cuticle remover, čo teda vôbec netuším čo je a 17. klasika ďalší lak na nechty, tých nie je nikdy dosť. :D Tak rovno dali ďalší do ďalšieho okienka, naozaj nechcete niekto nejaký lak na nechty? 19. je tieň na oči, 21. gél na obočie, 20. hnedá kajalová ceruzka ( takú farbu ešte nemám ), 22 . vzorka makeupu, 23. to zas pokazili lakom a 24. bola riasenka.

Za mňa by som si ho asi druhý krát nekúpila, pretože mi v ňom vadilo toľko produktov na nechty, čo mne teda vôbec netreba. Ale ostatné vecičky sú celkom fajn, dali tam produkty na oči aj pery, aj keď mohli to spraviť ešte lepšie a vymeniť pár tých lakov za niečo iné. Na druhej strane nemám aspoň toľko mini šampónikov a podobných vecí, ako po minulé roky a je to fajn zmena mať len takto dekoratívku. :)

Druhý kalendár je z Douglasu a bol takto pekne v sebe zabalený ako nejaký darček. Už len kvôli tomu dizajnu som si ho kúpila, pretože doteraz som mala len klasický obdĺžnikový a tento sa im celkom vydaril. V predajni mi dokonca povedali, že ten je už vypredaný a mali tam ešte plno týchto, tak som neváhala. Aj keď políčka boli často krát maličké a úzke, ťažko sa otvárali bez toho aby som ten papier nepotrhala. Ale potom mi to už bolo jedno. V balení sa nachádzal našťastie len 1 lak a konečne aj moje obľúbené miniatúry. Tie sú fajn, keď napríklad cestujete a nechcete so sebou brať veľké balenia napríklad sprcháčov či krémov na ruky. 

Čo bolo teda vo vnútri? Na tých miniatúrkach je tiež fajn, že si takto môžete odskúšať viacero produktov a zistiť, či je dobrý a či vám vyhovuje. A keď náhodou nebude, aspoň viete, že si to nemáte kupovať. Ako prvé som tu dala sériu vecí od Douglas Essential a Aqua focus. Boli tam 3 masky, čo je super, pretože takéto jednorazovky sa vždy hodia a ja mám najradšej práve tie hydratačné. Ďalšie veci sú telové mlieko a krém na ruky, ktoré sa opakujú ešte 1 x len v inej vôni.

Z kolekcie Les Délices bol v 1. políčku sprchový gél, potom ďalší menší sprcháč, rozpúšťacia gulička do kúpeľa, body scrub, krém na ruky a telové mlieko. Z nekozmetických vecí sa tu tiež našlo pár drobnôstok. Boli to napríklad 3 gumičky - jedna čo sa dá použiť aj ako čelenka, potom taká celkom zaujímavá červená a moja obľúbená, ktorá sa nezamotáva do vlasov. Celkom cute bola aj maličká hubka na makeup v tvare hviezdy. 

Hoci aj v tomto kalendári boli veci pre nechty, neboli to už laky, ale skôr pomôcky pre ich starostlivosť. Číslo 2. bol hneď maličký pilník na nechty, 7. celkom pekné cvikátko, 11. oddelovače prstov ( tieto som ja asi nikdy nepoužívala :D ), 20. sada drevených paličiek, 21. kvádrik, s ktorým si v štyroch krokoch môžete nechty vyleštiť a napokon 23. pekný červený lak na nechty.

Poslednými vecami, bola ešte maličká čierna ceruzka, riasenka a samoopaľovacia vreckovka. :) Týmto sa vyčerpalo všetkých 24 okienok a ako môžete vidieť, výber bol troška viac pestrý ako v tom predošlom. Páči sa mi, že tie veci nie sú až tak na jedno kopyto a človek ich spotrebuje skôr ako nejaké laky. Alebo mi na druhej strane zase dlhšie ostanú, ako napríklad tie gumičky. Preto za mňa tento rok v obľúbenosti určite vyhráva tento Douglas kalendár a zrejme si opäť nejaký z tohto obchodu kúpim aj budúci rok. Produkty vo vnútri boli pre mňa zaujímavejšie, keďže ich až tak nepoznám a chodím tam najmä kvôli šminkám. Ale boli aj menej exkluzívne, keďže minulý rok som v tom obdĺžnikovom kalendári mala napríklad aj parfémiky či eosko. Článok si môžete pozrieť TU.

To by bolo pre dnešný článok všetko, dalo mi celkom zabrať nafotiť všetky veci, je to proste zdĺhavý proces čo vám poviem. :D Ale musela som sa držať tradície aby som tieto kalendáre vždy vedela nejako porovnať, ktorý rok sa im vydarili. Dúfam, že som možno niektorých inšpirovala, ak ste ešte podobný kalendár nemali, ale je to super vec a môžete to niekomu dať aj ako darček. :) Kupujete si alebo ste už skúšali beauty adventný kalendár nejakej značky?

Komentáre

 1. No jako ten kalendář s Trend it up ten vůbec nevypadá špatně. :) Oba kalendáře se povedly.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Adventné kalendáre vôbec nekupujem - práve kvôli tomu, že sa bojím, že viac-menej zbytočne vyhodím peniaze za veci, ktoré potom vôbec nebudem používať (ako napríklad ten od Trend It Up - výber produktov nie je zlý, ale každý má iný vkus a pochybujem, že by sa mi páčilo úplne všetko, alebo ako v tvojom prípade - máš teraz hotovú kolekciu lakov na nechty :D), ale musím priznať, že ma zaujal kalendár od Douglas - výber bol oveľa pestrejší, takže sa po ňom budúci rok určite poobzerám ❤
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Já si adventní kalendáře nekupuji, i když jsme myslela, že letos udělám výjimku, ale zase nic. Tak třeba příští rok :)

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ja som tiež dostala ten Douglas kalendár, od priateľa a mňa teda až tak neočaril, haha. Ale to bude asi skôr tým, že som skôr na šminky, ako na starostlivosť o pleť a také veci sa mi tu len kopia .. :/

  Nasklee - www.nasklee.com

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Z Trend It Up kalendáru ma najviac zaujal ten nude rúž, vyzerá krásne :) Presne tento istý Douglas kalendár som chcela aj ja, ale nakoniec som si ho nekúpila :) Krásne fotky

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top