#TRAVELDIARY - REGATA CROATIA part 2

Ahojte! Dnes si ešte posledný krát zaspomínam na moju októbrovú dovolenku v Chorvátsku, o ktorej som vám písala už v prvej časti. Strávila som spolu s ďalšími štyrmi ľuďmi týždeň na jednej lodi a bol to jeden z mojich najlepších zážitkov tohto roka. :) Písala som, že sme väčšinu času trávili plavbou na mori a pevnina bola pre nás vzácna. Hlavne na nej boli wcka, sprchy a krásna príroda. Počas tých pár dní som mala možnosť vidieť aj krásne miesta a zopár výhľadov, ktoré stáli za to a vždy som sa pri nich aj odfotila. 

Chorvátsko mimo sezóny je úplne iné, než čo si pamätám z rodinných letných dovoleniek. Málo turistov, väčšinou sú to tiež takí, čo plachtia kade tade, ulice vyprázdnené, je v nich pokoj, ticho a otvorené sú len nejaké kaviarne a obchodíky. Takže magnetku aj pohľadnicu som si ako suveníry našťastie odniesla, lebo to sú moje ''must haves'' každého výletu. V mestečku Murter sme začali a aj ukončili našu plavbu, ale k tomu sa dostanem až nižšie. 

Našou prvou pevninovou zastávkou bol ostrov Žut. V zálive, do ktorého sme doplávali boli len parkovacie miesta pre lode, zopár budov, reštaurácia, obchod, v podstate takmer nič. Konečne som mala možnosť obzrieť si aj ostatné lode, pretože sme stáli hneď vedľa seba. Kam som sa pozrela, tak samí chlap. :D Viete ako spoznáte, že máte na palube ženy? Tak, že sú na kormidlách zavesené ružové uteráky. Alebo tak, že už z diaľky na vás svietia krikľavé ružové podkolienky, ktoré nosila kamarátka a nedalo si ich nevšimnúť. ''To ste byli vy s těma podkolenkama?'' :D 


Na tomto ostrovčeku sa toho teda veľmi robiť nedalo. Keď sme sa išli prejsť na kopec, nečakala som, že to bude nakoniec taká makačka. Stúpali sme celkom dlho, cez rôzne väčšie skaly a trávu a museli sme si dávať poriadny pozor, kam stúpame. Táto dobrodružná cestička viedla až k miestu, odkiaľ bol nádherný výhľad na more a okolitú pevninu. Všade boli malé kamienky, z ktorých ste si mohli postaviť vežu a vraví sa, že ak nespadne, tak sa na to miesto určite vrátite. Prišli sme akurát v zlatej hodinke a zapadalo slnko. Bol to naozaj krásny pohľad a využili sme to samozrejme aj na fotenie. Okrem nás si tento skvost prišli pozrieť aj iní a určite to stálo za to. 

Ďalšie mestečko, v ktorom sme kotvili bola Rogoznica. Tam sa aj končila naša súťaž Marten Cup. Tu už toho bolo na pozeranie o trochu viac, napríklad ste si mohli pozrieť všelijaké luxusné jachty a lode o ktorých sa vám môže akurát tak snívať. :P Opäť tu bola pokojná atmosféra, málo ľudí, ale páčilo sa mi tam. Dokonca sme sa zastavili aj na kávu v jednej kaviarničke. Potom sme sa šli späť na loď nahodiť na večer. Konečne som mohla vytiahnuť normálne oblečenie ( rifle a košeľu ), pretože nás čakal slávnostný večer a vyhodnotenie. Každý tím mal vyhradený stôl, kde sedel, my sme schytali našich českých kamošov z 23. :P

A viete na čo sme sa všetci v ten večer tešili najviac? Že si konečne nemusíme variť sami. Pripravené boli pre nás švédske stoly, studený bufet s množstvom jedla, koláčov, morských príšer a iných vecí. A tiež ešte teplý pult s mäsom, prílohami, rybami a niektoré veci som ani nepoznala. Zdá sa to ako kopec jedla, ale keď sa k tomu všetkému naraz nahrnú všetci účastníci mužského pohlavia tak to mizne celkom rýchlo. :D Mala som problém si vybrať. Ale nakoniec som sa riadne napráskala. K tomuto večeru sa viaže ešte jedna vtipná príhoda, keď náš kapitán skončil vo vode. Každá loď má ešte menšiu lávku, po ktorej sa vždy vychádza na breh a opačne. Tá bola akurát veľmi mokrá a keď cez ňu kapitán prechádzal, nikto nevie ako, jednoducho bol zrazu vo vode. :P Ale aspoň sme videli ako sa to nemá robiť. 


Počas voľnej plavby sme síce prechádzali okolo pobreží rôznych mestečiek, dokonca sme boli pozrieť pri Splite, no mohli sme sa na neho pozerať akurát tak z lode. Ale nevadí. Skončili sme nakoniec opäť v Murteri. Hoci celý týždeň bolo krásne počasie, akurát na piatok hlásili búrku a silný vietor známy ako bora. A to už nie je sranda, pretože tento vietor je naozaj veľmi silný a dokonca sa vtedy ani nemôže jazdiť, nie to ešte plaviť sa po mori. Stihli sme ešte jednu vychádzku na kopce, ktoré boli v okolí. Vyšlapali sme si to ku krížu a aj ku kostolíku, kde neuveriteľne fúkalo. :D Bolo odtiaľ vidieť na celé mesto a spravili sme si tam menší fotošút. 

Obávaná búrka nakoniec prišla až o pár hodín, keď sme my už boli v bezpečí v podpalubí, kde sme si varili večeru a pozerali filmy. :) Takže náš posledný deň sme strávili pohodovo pri telke a jedle a ani nám to po všetkých tých nabitých dňoch nevadilo. Odchádzať sa nám však vôbec nechcelo, všetci sme sa zhodli na tom, že by sme ostali aj dlhšie. Aj teraz na tento výlet radi spomíname a tešíme sa na ďalšie zážitky. To by bolo všetko z Chorvátska, môžete si pozrieť aj vlogy, ktoré som natočila a snáď vám v budúcnosti budem môcť napísať o ďalších cestovateľských zážitkoch. :) ♥

Komentáre

 1. Krásne zábery! Musím povedať, že niečo takéto ma doteraz nelákalo, ale ked som toto čítala aj som si povedala, že by som do toho možno išla :)

  Nasklee - www.nasklee.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Milujem Chorvátsko - bola som tam už asi sedemkrát, no tá nádherná príroda, úzke uličky, čisté more a "kamenné" vysušené lúky ma nikdy neomrzia 😁 Najdlhšia doba, akú som strávila na lodi, boli asi dve hodiny, takže si neviem veľmi predstaviť plaviť sa tak dlho, ale musel to byť úžasný zážitok!
  Nádherné fotky! 💕
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Článek i fotky jsou moc povedené, takže věřím, že jste si to tam užili :) Ještě se večer podívám na videa :)
  Inspiration by Linda

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top