#INSTA Raňajky na sladko

Ahojte! Čo ste dnes raňajkovali? :P Alebo čo najbližšie plánujete? Ja teda dúfam, že každý z vás raňajkuje, alebo sa aspoň snaží pravidelne raňajkovať. Veď je to predsa to najlepšie jedlo dňa! A ak si to nemyslíte, tento článok váš názor zaručene zmení. 

Za posledný mesiac sa na mojom instagrame pravidelne objavujú raňajkové fotky. Veľmi som si ich obľúbila pripravovať, aranžovať a aj fotiť a drží ma to už celkom dlhú dobu. Stalo sa to takou mojou tradíciou ( rutinou ), ktorú sa snažím opakovať vždy, keď sa podarí a keď si vychutnávam raňajky doma. Mám svoje obľúbené a overené recepty a jedlá, ktoré si robím najčastejšie a len ich občas obmieňam. Sem tam vyskúšam aj niečo nové a dokonca už viem, ktoré veci sú najlepšie ako ''take away''. Jedlo je na internete jednou z vecí, čo proste letí a vzbudzuje u ľudí záujem. Už len pri pohľade na jedlo sa nám zbiehajú slinky a rozmýšľame, čo dobré si najbližšie dáme aj my. Svedčia o tom aj lajky, či instagramové srdiečka, ktoré dostávam napríklad ja osobne práve na fotky s jedlom. Ale nerobím to samozrejme pre to, len ma to baví, teší a som rada, keď môžem trošku inšpirovať aj vás. :)

Neraz sa mi stalo, že mi niekto napísal aby som mu prišla spraviť raňajky, lebo dobre vyzerajú. :P Čo by nie? Každému by sa páčilo, keby mu ich niekto pripravil a ešte aj naservíroval. Niekto si dopraje viac spánku, ja som momentálne ranné vtáča, ktoré vstane aj skôr, len aby som si spravila to, na čo mám práve chuť. Je to celé len o zvyku a vašej motivácii a samozrejme o prioritách. Niekto má potrebu pridávať na sociálne siete seba, ja radšej pridávam viac jedlo. :P 


Z čoho sa skladajú moje tradičné raňajky? Pre mňa sú základom ingrediencie ako vločky, banán, vajíčko a mlieko a idú do väčšiny receptov, ktoré si pripravujem. Ovsené vločky kupujem vždy jemne pomleté v modrom obale buď v Lidli alebo Tescu. Klasické mlieko som nahradila rôznymi druhmi od Alpra - mandľové, kokosové, sójové, kešu, ktoré dodajú napríklad ovsenej kaši úplne inú chuť a dokonca majú omnoho menej kalórií a tukov. V káve tieto náhrady mliek nemusia chutiť každému, ale pri varení sú naozaj úžasné. :) 

Mojimi raňajkovými favoritmi sú určite - ovsená kaša, palacinky ( buď proteinové zmesy alebo podľa receptu od Blogilates ), koláčik z mikrovlnky ( vhodný aj so sebou ), ovsená pizza ( ktorá však vyžaduje dlhšiu prípravu a samozrejme toasty s arašidovým maslom. Niekedy si doprajem aj slanú verziu raňajok, najčastejšie vajíčka, no len príležitostne a žalúdok mám aj tak nastavený na sladké chute. O slaných vám môžem povedať zase niekedy inokedy. :P A ako ste si určite všimli, k raňajkám mi nechýba ani káva. Určite ste aj vy počuli, že káva by sa hneď ráno piť nemala, no ja ju beriem väčšinou ako predtréningovku, ktorá ma nakopne. Najčastejšie volím malé espressá, alebo zrnkovú pomletú kávu, ktorú varím v moka kávovare. 

To by bolo všetko z dnešného raňajkové výberu, dúfam, že sa vám moja inšpirácia páčila. Určite budem rada ak ma budete sledovať aj na INSTAGRAME a možno sa tu niekedy objaví ďalší podobný príspevok. Tak čo, už viete čo si dáte na raňajky? 


Komentáre

 1. postrehla som na tvojom Insta takéto raňajkové fotky :) páčia sa mi, pretože aj pre mňa sú raňajky takým najlepším jedlom a nikdy ich nevynechám, lebo by som bola celý deň bez energie :) vďaka za tipy na niečo nové :)
  MakeupbyVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. nie je zač :) som rada, keď môžem druhých nejako inšpirovať ♥

   Odstrániť
 2. Tak tvoje snídaně vypadají naprosto božsky ♥ Doufám, že se jednou taky dopracuju k podobným snídaním, zatím jsem ráda, že jsem si zvykla snídat pravidelně každé ráno :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem :) tak nie každý berie jedlo ako nejaký estetický objekt :D mohla by si skúšať niečo podobné aspoň cez víkend keď je viac času :)

   Odstrániť
 3. Ja ťa tak obdivujem, že sa ti to chce fotiť a podarí sa ti to vždy naaranžovať:D ja som vždy tak hladná, že sa to snažím čo najskôr zjesť, a väčšinou zrovna keď mám čas fotiť, tak to nevyzerá tip top :D inak tiež pijem kávu na ráno a sú to také moje prvé "raňajky" , tak snáď mi to nič neporobí :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. aj ja som hladná, ale tú chvíľu to vydržím :D a tak čím viac si tie raňajky robíš, dostaneš prax a už vieš ako na to aj rýchlejšie :) .. a keby káva niečo robila hneď z rána tak ju asi tiež nepijem, takže podľa mňa pohoda :)

   Odstrániť
 4. Kiež by som ja na toto mala čas :) ráno sa ledva vyštverám z postele a utekám sa maľovať, aby som stíhala do práce. Tam aj raňajkujem. Väčšinou jogurt a ovsené vločky/musli alebo si v bufete kúpim rohlík so syrom a zeleninou :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. tak to verím, že nie každý si toto môže dovoliť :) ale tak aspoň cez víkend keď už nič :) aj ja si občas beriem raňajky so sebou, keď sa inak nedá :)

   Odstrániť
 5. Ty fotky jsou opravdu něco, to teda jo! Já bohužel snídám docela dost smutně oproti tobě, ale bohužel opravdu čas nemám, vstávám každý den v šest, některé dny i o půl šesté, s tím, že jsem ráda, když spím šest hodin. Takže by mi to asi ani neprospělo - vstávat ještě dřív. Určitě bych si ale měla vymyslet něco efektivnějšího, protože momentálně střídám jen topinky a cornflakes...
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. to je najhoršie, keď človek ráno skoro vstáva a tak posledné, na čo má čas je ešte aj chystať nejaké super raňajky :) a ešte kvôli tomu skoro vstávať :/ ja mám to šťastie, že až na pár dní vždy mám možnosť pripraviť si ich ako tak doma v pokoji :)

   Odstrániť
 6. Ja vždy obdivujem tvoje raňajky a každý večer si poviem, že na ďalší deň si už aj ja pripravím niečo podobné, no na rozdiel od teba mám od ranného vtáčaťa veľmi ďaleko, a keď ráno vstanem o pol desiatej, tak na raňajky už nemám chuť, zoberiem si niečo rýchle a radšej sa pohrám z obedom :D Ale dúfam, že raz budú aj moje raňajky vyzerať každý deň ako tvoje ❤
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top