MY FIRST FESTIVAL

Ahojte! Dnešný článok by som rada venovala poslednému víkendu, kedy som mala možnosť zažiť svoj prvý festival. Už minulý rok som si povedala, že na taký Grape by som celkom rada išla, no začala som to riešiť dosť neskoro, a potom som ostatným len závidela, pretože to tam vyzeralo super, aj kapely aj všetko. A vlastne v Budapešti som bola tiež minulý august, keď sa tam konal Sziget a naši dvaja parťáci sa tam chystali. Trvá niekoľko dní, lístky nie sú práve najlacnejšie ak chcete ísť na celý festival, no ak by som za každú kapelu mala platiť samostatný koncert, vyšlo by to oveľa viac. A na takomto festivale to má celkom inú atmosféru, nie je to len o tých vystúpeniach, ale o tom živote na ostrove spolu s ďalšími tisíckami ľudí, rôznych národností, ktorí sa tiež prišli zabaviť.

Keď už som sa zmierila s tým, že ani tento rok sa na žiadny festival nedostanem, úplnou náhodou mi napísal kamoš, či nejdem na jeden deň na Sziget. Bol už večer a musela som sa rozhodnúť veľmi rýchlo. Nemohla som však odmietnuť, pretože som tam veľmi chcela ísť, no a hneď na druhý deň ráno sme celá partia vyrazili vlakom smer Budapešť.

Prvý krát na festivale a hneď taký obrovský ako je Sziget. Osobne nemám rada keď sa niekde tlačí veľa ľudí a mala som trošku strach, ako to tam celé bude. Ale hoci sme smerom tam išli v dave ľudí, ktorý vystúpili z vlaku rovnako ako my, na mieste sa všetci rozpŕchli do priestoru a nebolo to vôbec také strašné. Možno to bolo aj tým, že festival bol v plnom prúde a väčšina ľudí mala už všetko vybavené. Nikde sme nemuseli veľmi dlho čakať, všetko bolo označené, organizačne zvládnuté a jednoducho super. Škoda len, že sme tam nemohli byť dlhšie a popozerať si to tam viac, pretože okrem koncertov sú tam rôzne možnosti, ako sa zabaviť po celý deň. O to väčšiu motiváciu mám teraz ísť tam zase nabudúce a možno na dlhšie.

Ja som sa na festival dostala náhodne, no lístky boli kupované kvôli kapele Clean Bandit. Avšak tí svoje vystúpenie zrušili a museli sme sa uspokojiť s DJskou dvojicou Galantis a Macklemore. Galantis sa mi páčili, tie ich pesničky som poznala, sú to známe hity a Macklemore síce nie je až tak môj obľúbenec, no aj tak som si to užila. Keď som pozerala ďalších headlinerov, napríklad Major Lazer alebo Two Door Cinema Club najradšej by som tam ostala aj ďalšie dni. :D Ale tak čo už, snáď teda nabudúci rok vymyslíme niečo lepšie. Čo vy a festivalová sezóna? Boli ste na nejakom?

Komentáre

 1. Sziget je teda iná liga! :o :D Ja som zatiaľ veru tiež ešte na žiadnom nebola a neviem.. nejak sa k tomu ani nemôžem dokopať, nie som ten festivalový typ, aj keď... niekedy možno na jeden deň by som si išla vyskúšať ísť zažiť tú atmosféru, aby som vedela čo to je :) Verím, že Sziget bol určite zážitok ;)

  Desire fashion blog

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Sziget musí být super, ještě jsem o něm nepřemýšlela ale asi si možná příští rok zajedu, tento rok jsem byla akorát na Air festivalu a ted se chystám na Mácháč :)

  www.terripeterk.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Oo, tak tam to muselo být super, já tento ani neznám. S těmi lidmi to máme podobné, taky nemusím kupu lidí na jednom místě, ale na festíku se to dá. Letos jsem ještě nebyla no. Maclemore je fajn náhrada :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Super článok aj fotky! Ja som tiež ešte nebola na žiadnom festivale, ale budúce leto to už musím zmeniť! :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Na Szigete som bola minulý rok a bolo to niečo dokonalé. Tento rok som chcela ísť na Grape, čo mi potom nevyšlo a program na Szigete ma tento rok nezaujal, ale nakoniec som ľutovala, keď som videla ako každý dával fotky. Takže budúci rok už určite nevynechám! ♥

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top