FOOD WORKSHOP S BLOGERMI

Ahojte! Asi pred dvoma týždňami som aj s ďalšími bloggermi absolvovala zaujímavý food workshop v spolupráci so Chefparade, a keďže sa mi tam veľmi páčilo a mám nejaké fotky, rozhodla som sa spraviť článok. Veľa z vás možno o škole varenia nevie, tak to berte ako menšiu inšpiráciu pre tých, ktorí sa chcete zlepšiť vo varení a naučiť sa niečo nové.

V jedno štvrtkové popoludnie som si to namierila na miesto, kde sídli Chefparade a bola som trošku nervózna, pretože tam veľa ľudí nepoznám. Bola som rada, že tam bude aj Dóra, tak som mala aspoň parťáčku. Bolo to moje druhé blogerské stretko, v ktorom bolo opäť zahrnuté jedlo. Tentokrát tu bola väčšina foodblogerov ( to len ja som kuchárka amatérka? :D ), no pár sa nás tam našlo aj z inej sféry. To však vôbec nevadilo, pretože jedlá, ktoré sme skúšali neboli náročné na prípravu a podarili sa každému. :)

Najskôr sme si s Indickým kuchárom namiešali vlastné korenie garam masala. Používa sa na dochucovanie rôznych jedál a obsahuje ingrediencie ako muškátový oriešok, rímsky kmín, škoricu, chilli či bobkový list. Tá vôňa, ktorú všetky tieto veci vytvárajú je naozaj úžasná a budem musieť vymyslieť, kam ho použiť. Od Indie sme sa presunuli do Ázie, kde sme sa učili pripravovať jarné rolky z ryžového papiera plnené zeleninou a ryžovými rezancami. Nie je to vôbec také ťažké, stačí, ak si zoženiete ingrediencie. Rolky sa podávajú alebo skôr namáčajú do nejakej omáčky, my sme si spravili jednu zo sójovej omáčky a jednu z arašidového masla a kokosového mlieka. Chuťovo to bolo výborné a hlavne ľahké. :)

Pri krájaní zeleniny do roliek som zistila, že celý svoj život mám  zlý štýl krájania :D Teda na domáce účely mi to stačí, hlavne že si neodseknem prsty, no poradili mi ešte lepší spôsob ako si zaručene do prstov nezarežem. Budem to musieť trénovať aj keď mi to vôbec až tak dobre nejde. :P

Do tretice prišiel rad na výrobu vlastného sushi. Čo nakoniec tiež nebolo až tak náročné, pretože ryžu sme mali pripravenú a stačilo ju len správne rozložiť na bambusovú podložku, naplniť ju a zrolovať. My sme sa učili obrátené kalifornské maki, ktoré sú jedny z tých ľahších a plnili sme ich lososom a avokádom. Myslím, že vyšli každému, niektoré sa rozpadávali alebo mali guľatý tvar, no chuťovo určite nesklamali. Zvládla by som to asi aj doma, keby si kúpim potrebnú výbavu na sushi. 

Čo sme si navarili, to sme si aj zjedli. A bolo to poriadne sýte, ale všetci boli spokojní, lebo veď čo je viac ako jedlo? :D Niektorí si potom skúšali aj flambovanie ovocia, no do toho som sa radšej nezapojila, lebo by to nedopadlo asi najlepšie. Bola som rada, že aj napriek tomu, že sa kuchyni nevenujem na dennom poriadku nie som až tak neschopná. :P Všetci sme dostali aj pozornosť od Chefparade a to zásteru, kuchársku knihu a poukážku na workshop podľa vastného výberu. Tomu sa teším asi najviac, že si takéto varenie ešte raz vyskúšam, a že sa niečo naučím. Veľmi sa mi tam páčilo, vládla tam taká pohodová atmosféra aj kuchári mali s nami trpezlivosť, všetko nám vysvetlili, poradili a boli milí. A spoločnosť mi robili známi foodblogeri, stretla som Danielu Slávik, Janku z blogu travelhacker či youtuberku Patru Bene. Neľutujem, že som sa zúčastnila a teším sa na ďalšie stretnutia.

Komentáre

 1. Určite to bolo zaujímavé, tie jedlá vyzerajú chutne :) ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 2. to vyzerá na dobrú a zaujímavú akciu :) dala by som si mňam :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. tak to je skvelé :) zatiaľ som bola vždy iba na beauty evente, a ani som nevedela, že sa pre blogerov robia aj food eventy :) super! :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :D hej hej ... to je skôr stretnutie blogerov, ale snažia sa to spraviť zaujímavejšou formou ako len sedením :P ja by som rada išla aj na nejaký beauty event :)

   Odstrániť
 4. Jé, to vypadá super. Pamatuji si, když jsem vyráběla sushi já... katastrofa.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :D no neviem ako by dopadlo to moje, keby to robím sama doma haha

   Odstrániť
 5. Mňam, samé dobroty, hneď by som si dala. Vyzeralo to tam naozaj príjemne. ;)

  Rebelliouslily

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Uuu to vyzerá veľmi dobre! Food eventy sú, ako pozerám, skvelým nápadom :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Vypadá to fakt dobře, aspoň sis vyzkoušela něco nového :)
  Maris Novotná

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top