GOODBYE MAY :)

Ahojte! :P Dnes máme prvého júna - deň detí a ja som tu s novým príspevkom, kde vám viac priblížim, aký bol môj mesiac máj. Opäť bol celkom zaujímavý a teším sa na ďalší, ktorý už patrí medzi tie letné. Povedala by som, že už len mesiac a máme tu letné prázdniny, no to už dávno neplatí a voľno mám prakticky už vtedy, keď spravím všetky skúšky. A bude to čoskoro, pretože ma čaká len jedna a bude pokoj. Aj počasie je už na môj vkus desné. :D Neznášam tie extrémne horká, žiadnu klímu v autobusoch, žiadny pofukujúci vietor, ostré slnko svietiace  do očí a rozmýšľanie nad tým, čo si obliecť, aby mi nebolo vidieť spotené miesta, aby sa nič nelepilo a cítila som sa pohodlne. No zhrnula by som to asi tak, že hoci mám leto veľmi rada, mohlo by byť pokojne o pár stupňov menej. :D Aký bol teda máj?

Tesne pred začiatkom mája som sa vrátila z Anglicka, takže som ešte chvíľu spomínala na tento výlet prostredníctvom fotiek a videí, ktoré ste mohli vidieť tu na blogu, ale aj na youtube. V škole sme mali voľný deň, kde som si po dlhom čase zahrala volejbal ( zistila som, že na tom nie som asi až tak zle ) a kúpila som si školskú mikinu, ktorá je super pohodlná. Na námestí sa už dalo sedieť vonku, a tak som si pár krát so svojimi spolubývajúcimi šla sadnúť do nášho obľúbeného Verdonu. Majú tam skvelé koláče ( hlavne cheesecaky ), že je vždy ťažké si vybrať. So spevokolom sme mali ďalšiu akciu na odovzdávaní študentských cien a po programe nasledoval menší catering, kde nechýbala napríklad čokoládová fontána. Po dlhšom čase som sa stretla s kamoškou Jankou a vďaka nej som šla prvý krát vyskúšať palacinky z Lacinky. Musím povedať, že tie s bryndzovou náplňou sú najlepšie! V piatok som sa po celom dni v robote premohla, a šla na Bratislavský Majáles, kde som si pozrela koncert Billy Barman.

Druhý májový týždeň ma čakal výlet - workshop zo školy, na ktorý som sa dostala vďaka foto ateliéru, ktorý mám v škole. V stredu som sa aj s ďalšími spolužiakmi vybrala vlakom smer Poprad - Nižné a Vyšné Ružbachy. Od stredy do nedele sme mali naplánované fotiť všetko, čo sa dalo. Mestečko, kúpele, ľudí, ľudové tradície, salaš či úplne náhodné objekty. Pre mňa to bolo veľmi zaujímavé, pretože na dedinu sa dostanem málokedy. a život na vidieku je úplne odlišný ako ten mestský. A taktiež som mala konečne príležitosť fotiť niečo iné ako outfity a fotky na blog a celkom ma to bavilo. Najťažšia časť je všetky fotky potriediť, upraviť a vybrať tie najlepšie. Mala by byť aj nejaká výstava, tak som zvedavá, či aj nejaké moje práce sa dostanú do výberu. 


Čo nasledovalo ďalej? :D No predsa začalo skúškové. Najskôr som rozmýšľala, či mám vôbec ísť preč na tých pár dní tesne pred skúškami. Ale povedala som si, že aj tak by som sa to lepšie nenaučila aj keby som doma a hlavne, takáto príležitosť ísť na workshop nie je každý deň. Takže som to nakoniec vôbec neľutovala a moje dve skúšky, ktoré som nasledujúci týždeň mala, som spravila. :) Ďalšou novinkou je nová sedačka v obývačke. Pomaly sa snažíme prerábať všetky izby a obývačka bola kompletná, no niekoľko mesiacov bez sedačky. Konečne už je na čom sedieť a vyzerá to podľa mňa celé super. V máji som zvládla aj nejaké foteníčka s Majkou a aj s Nataly. A poskúšala som prvé tohtoročné zmrzliny. Luculus nesklamal ako vždy ( tam majú proste top príchute ) a v minulom článku som písala aj o mojej prvej návšteve zmrzlinárne Arthur, ktorá tiež stojí za zmienku. Neviem ako vy, ale v tomto teple mám čoraz viac chuť na niečo studené. Poslednou novinkou je nový kratší účes, za ktorý som rada a mám teraz menej starostí. Ďalšie skúšky, ktoré som mala som zvládla tiež, takže sa teším a môžem aspoň viac pracovať a zarábať. :P To by bolo asi pre dnes všetko, vidíme sa opäť na konci júna. Ako ste posledný mesiac strávili vy?

Komentáre

 1. Pěkný článek a krásné fotky :) taky mi teď ty vedra už trochu lezou na nervy, ale tak aspoň se můžeme koupat :D jinak v květnu jsem odmaturovala, takže už si teď užívám prázdnin :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja som si máj kvôli škole veľmi neužila, tak len dúfam, že nasledujúce dve skúšky sa mi podarí spraviť na prvýkrát a od ôsmeho júna si už budem môcť užívať leto, slnko a teplo - čo síce nie je moje obľúbené počasie, ale po d§och strávených nad knihami sa na to teším viac ako po iné roky :D
  Tých pár fotiek z workshopu, čo som zatiaľ zahliadla, vyzerá úžasne, tak verím, že sa dostanú na výstavu, lebo by ich bola určite škoda!
  Ako vždy - úžasný článok ❤
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Pořádná nálož krásných fotek a povedený článek. Já si užívám horkých dnů, protože Chicago mě docela vyfoukalo :D
  Meet My Lovely World

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tak to si mala super máj :) Môj bol skôr školský keďže som mala skúšky počas celého mesiaca :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Krásne fotky, vidno že si si máj užila!:)

  ORLLING

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top