COLORISTA HAIR PAINT

Ahojte! Dnes som sa rozhodla napísať článok v ktorom sa budem venovať farbeniu vlasov. Pred pár dňami som opäť menila farbu, a tak som si povedala, že vám o tom mojom farbení aj niečo poviem. Začala som už niekoľko rokov dozadu. Nezmývateľnú farbu som si prvý krát naniesla asi v 16 v Anglicku, ale myslím, že už predtým som skúšala farebné šampóny, ktoré mi nie vždy chytili na tmavé vlasy. No a v Anglicku to bol zlom, pretože som našla farbu od Garnier, ktorá bola určená aj pre tmavé a docielila som červenú ako som vždy chcela. Nikdy mi vlasy nefarbila kaderníčka, ale robila som to sama ( no najskôr mi pomáhala mama, ale tá z toho mala vždy nervy :D ) alebo mi s tým proste niekto pomohol. Čo je samozrejme jednoduchšie, pretože dozadu si človek nevidí, a potom nevie, či je farba všade tam, kde má. A tiež sa mi samej farbia vlasy ľahšie, keď sú kratšie. Máte istotu, že farba vystačí na všetky vlasy ( ak máte dlhé, kúpte si radšej dve balenia ).

Prečo som s tým vlastne začala? Na túto otázku ani neviem poriadne odpovedať. :D Mnohí by povedali, že je to zbytočné, a že prirodzená farba je najkrajšia, a že to ničí vlasy. Nehovorím, že to nie je pravda, ale je to každého vlastné rozhodnutie, čo so svojimi vlasmi urobí. Ja to robím preto, pretože sa mi rôzne odtiene hnedej alebo aj červenej páčia a je to príjemné oživenie a menšia zmena ( a klasika človek nikdy nie je spokojný s tým, čo má ). V obchodoch ma to strašne láka k regálu s farbami no viem, že mi všetky nechytia a že by sa mi ani nehodili. Ale keď už človek začne, a farba sa pomaly vymýva, že už nie je taká žiarivá ako na začiatku, väčšinou siahnete po ďalšej. Nejaký veľký extrém som na hlave nemala ( blond alebo tak ), no vždy som šla do červených alebo hnedých odtieňov, v ktorých úspech som verila. No s tmavými vlasmi je to ťažké, nikdy neviete, ako to nakoniec dopadne. A väčšinou je to aj tak iné, ako je vzadu vyobrazené. Za mňa môžem určite odporučiť farby Olia, ktoré mi dobre chytili, alebo Prodigy.

Dnes však bude reč o novej rade L'Oreal Colorista. Určite ste o nej už počuli, dostupné sú nielen permanentné farby, ale aj zmývacie a farebné spreje. Niektoré sú pre blond a ďalšie pre brunety. Ja som coloristu skúsila pred viac ako mesiacom a bola to farba #copperblonde. Mali by sa nanášať buď ako ombre, alebo tak nepravidelne, ďalej od korienkov. Ale pokojne si to dajte od korienkov, nič sa nestane a možno to bude vyzerať aj lepšie. :) Farba mi chytila a bola som celkom spokojná, aj keď tými výrastkami, čo som si nechala som si nebola taká istá. :D No a len pred pár dňami som skúsila zase niečo iné ( nebojte, neplánujem meniť farbu každý mesiac ). Dala som sa ostrihať a stále som rozmýšľala, čo za farbu skúsiť. Zaujali ma tie colorista washout farby - fialová, modrá, ružová ( zrovna tie, čo sú pre blondíny ). Teraz sú tieto farby celkom trendy a páči sa mi to. Najskôr som si povedala, že si vlasy odfarbím, aby mi to chytilo, no nakoniec som skúsila fialovú tak či tak a bol to FAIL! Nechytilo mi to vôbec a bola som trošku smutná. Takže ďalší krát som už neriskovala a stavila som na istotu. Konečné rozhodnutie bola farba #VIOLET.
Farba mi chytila tak ako mala, určite som spokojná. V tme to vyzerá trošku tmavšie, no na slnku, keď vám vlasy rozžiari je vidno pekné fialové odlesky až tak do bordova. Opäť som nešla úplne od korienkov, čo mi teraz nevadí, pretože to nie je až tak veľmi vidieť, keďže mám vlasy tmavšie ako predtým. V balení sa nachádza aj štetec na aplikáciu, ale keď si chcete dať farbu na celú hlavu a nie len na pramienky, dobrá bude aj ruka. Tým štetcom to až tak dobre nešlo. Jedinou nevýhodou, alebo problémom, ktorý nastane vždy, keď mám nejakú červenú farbu je ten, že ju neviem poriadne vymyť aj niekoľko umytí. To znamená, že si musím dávať veľký pozor, aby som s mokrými vlasmi nešla napríklad spať, lebo by mi mohla zašpiniť či už vankúš, ale aj oblečenie. No a pri umývaní vlasov mi to samozrejme zafarbí celý uterák, tak sa snažím používať nejaký starší. Snáď už čoskoro nebudem mať tento problém, lebo je to celkom otrava. Za mňa však rozhodne tieto farby odporúčam, v produktovej rade majú viacero zaujímavých odtieňov, ktoré iné značky nemajú a ja len ľutujem, že nemám bledšie vlasy. Čo vy a farbenie vlasov? Rada by som sa dozvedela vaše názory ohľadne farbenia, ktoré sú vaše obľúbené produkty alebo či ste proti tomu. Majte ešte pekný večer! 

Komentáre

 1. ta fialová je pěkná :) no já mmám vlasy tmavě hnedé, takže jsem dřív barvila jen černou a různými odstíny hnědé, ale vše se mi vždy vymylo. ted uz jen hennu kvuli kvalite.
  ale kdybych byla blond, mam 100% růžovou hlavu!
  JANNIEBEL

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja som rozmýšľala nad ružovou :) Vyzerá to super :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Naozaj nádherná farba! :) Coloristu som skúšala prednedávnom aj ja, a to zosvetľovač a wash-out krém. Som s nimi nadmieru spokojná :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Vypadá to krásně, pěkně to chytla a barva se povedla :)

  SmileThess

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Dobrá voľba! :) Ja som vyskúšala zatiaľ washout odtieň peachhair a v lete sa chystým na ružový :) Vlasy som si inak nikdy nefarbila, až teraz pred pol rokom som si dala spraviť balayage, pretože predtým som raz vyskúšala ombré doma a síce to nebolo zlé, ale povedala som si, že by to chcelo zveriť sa do rúk profíkom :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Už na insta som pozerala, že máš nejaké iné vlásky! :) Páči sa mi ako na tebe farba vyzerá, ja už som nad týmito Coloristami tiež rozmýšľala. Ja som vlasy dlhé roky nefarbila, potom som šla do ombre, lebo korienky som sa stále bála farbiť a nakoniec padla voľba na žiarivo červenú :D To som dlho ľutovala, lebo sa strašne rýchlo vymývala, farbila vaňu a proste s tým bolo viac neplechy ako radosti. Potom som si dala na istú dobu pokoj a dala som na hlavu tmavú, tmavšiu ako mám ja svoje natural vlasy no a potom prišlo to čo mám teraz .. :D Hnedo-blond ktorá každý deň mení odtieň :D Lenže čo ďalej ..?

  www.nasklee.com

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top