#TRAVELDIARY - ENGLAND DAY 3

Ahojte! V dnešnom príspevku sa konečne dostávam k poslednému dňu môjho výletu v Anglicku. :) Už by bolo aj na čase nemyslíte? :P Tretí deň sme už nešli do Londýna, ale rozhodli sme sa pozrieť si pobrežie, ktoré je od mestečka Crawley veľmi blízko. Boli sme však časovo limitovaní, pretože poobede sme museli byť na letisku, a tak nám zostávalo len pár hodín. Takže som vedela, že všetko, čo som chcela vidieť určite nestihneme, ale vždy lepšie ako nič. Naložili sme sa ráno do auta a pokračovali v ceste smer Seaford a Seven Sisters Park.

Ani neviete ako mi poskočilo srdce, keď som uvidela tabuľu s názvom Eastbourne. Tam som totiž strávila cez strednú školu 10 mesiacov a bol to super rok plný spomienok a zážitkov. Niektoré nájdete v príspevkoch zo starších rokov. Zabočili sme smer Seaford, kde bola našou prvou zastávkou Hope Gap. Nádherné pobrežie s útesmi, krásny výhľad a zvláštna magická atmosféra, ktorú si viete naplno vychutnať. Na tomto mieste som nebola, hoci z obrázkov som ho poznala. Mnoho Angličanov tam chodí na prechádzky, so psami alebo ako by oni povedali ... idú na turistiku ( hiking ). Celkom im závidím, lebo je to tam obrovské, môžete si sadnúť na lavičku, je tam pokoj, čajky, príroda. Ideálne miesto na premýšľanie alebo odreagovanie. 
V okolí sa na poliach tradične pasú ovečky, ktoré k Anglicku neodmysliteľne patria. Seven Sisters sa skladá z niekoľkých útesov a skál, ktoré sa tiahnu popri pobreží. Dá sa k nim bližšie dostať z rôznych bodov, napríklad ako my zrovna v mestečku Seaford. Bol práve odliv a dostali sme sa až úplne dole, kde sa nachádzajú krásne biele kamene a nejaké mušle. Dokázala by som tam stráviť celú večnosť a prehrabovať sa medzi všetkým, čo more naplavilo. :) Určite by sa tam dali nájsť rôzne poklady. Škoda, že sme nemali viac času.

Ďalej sme pokračovali na Beachy Head. Tu som to poznala viac, pretože som tam pár krát bola. Z Eastbourne si môžete spraviť prechádzku až k útesom, kde sa nachádza maják, a vlastne môžete pokračovať ďalej po rôznych cestičkách až by ste sa dostali opäť do Seafordu a tam, kde sme začali. Majú to super spravené a ak máte viac času, môžete prechodiť celé pobrežie. Odskočiť sa dá aj do Seven Sisters Country parku, ktorý je neďaleko. No naozaj je to tam obrovské a musím sa tam rozhodne ešte vrátiť.
Ale do Eastbourne sme už nešli. :( Bola som smutná, že som sa tam nedostala a videla len pohľad z diaľky. Srdce mi plakalo, naposledy som tam bola pred štyrmi rokmi. Nedalo sa nič robiť, čas sa krátil a chceli sme stihnúť Brighton. Tu som trošku nepochopila našu organizáciu, prečo sme nešli najskôr na Beachy Head a potom do Seafordu, pretože sme sa vlastne aj tak vracali späť tou istou cestou, keďže Brighton je až za Seafordom a stratili sme tak nejaký čas. :/ A už od rána sme nič nejedli. Bola nedeľa, a preto mali väčšinou zavreté a nepochodili sme ani v jednej reštike, kde sme nepochopili akým systémom to tam funguje a nevedeli sme sa nejako dohodnúť. Tu som to zase nechápala, pretože som si myslela, že sa najeme v Brightone a nebudeme špekulovať. Začalo aj popŕchať a hlad sa stupňoval, čo nie je najpríjemnejšie. 

Tak sme pokračovali smer Brighton. Najhoršie bolo asi zaparkovať, cez víkend si to tam namierilo asi viacero ľudí. Hoci som sa tešila na prechádzku po móle a pláži, skončili sme v reštike na Fish&Chips. Objednali sme si, no jedlo stále neprichádzalo. Čo bolo celkom podozrivé, keďže sa tu podávajú len varianty tohto jedla, čo nemôže byť také náročné na prípravu. A aj ľudom po nás nosili len piť a žiadne jedlo. Podľa našej teórie sa musela stať nejaká technická porucha alebo chyba, čo sa dalo usúdiť z čašníkov aj z toho, že to jedlo nechodilo dobrú pol hodinu. Ako naschvál, keď je človek strašne hladný a ponáhľa sa. Už som vedela, že to je koniec a dnes z Brightonu už nič neuvidím a môžem mu tak zakývať. Po tej pol hodine už nosili jedlo každému a museli sme to všetko do seba nahádzať. Prekročili sme aj čas plánovaného odchodu a tak po zjedení sme smerovali hneď k autu smer Gatwick letisko. :( Rozpršalo sa a stvrdli sme v miernej kolóne v meste. Takže koniec nášho výletu bol fiaskom a nevydaril sa až tak, ako som čakala. Ale asi to tak malo byť a ja mám väčšiu motívaciu tam ísť opäť. :)

Komentáre

 1. Škoda, že vám Brighton nevyšiel tak, ako ste dúfali - ale veď možno nabudúce 😄
  Fotky i vlog však vyzerajú super ♡
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak to sú prenádherné fotky! V Anglicku som bola prvýkrát v októbri a rada by som tam ešte zavítala, tá krajina je krásna :)

  www.frenchstyle.eu

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nádherné fotky, Anglicko je tak krásne. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. krásne fotky, Anglicko mám veeeeľmi rada :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. oh, nádherné fotky. Dostala som chuť zbaliť sa a hneď odletieť niekam ďaleko :) ❤ xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top