HOW WAS MY APRIL?

Ahojte! Aj mesiac apríl máme úspešne za sebou, a preto je tu tradične rekapitulačný článok. A ten dnešný píšem celkom s radosťou, pretože apríl bol rozhodne zatiaľ asi najlepším a najzaujímavejším mesiacom tohto roka. Väčšinou mám pocit, že čas ubieha rýchlo, no teraz je to presne naopak. Apríl som využila produktívne, veľa som fotila ( čo ste mohli vidieť na blogu ), pravidelne som spamovala instagram raňajkovými fotkami, ale aj fotkami kvetín ( ktoré sú strašne fotogenické práve na jar ) a ako správna kávičkárka samozrejme zákuskami a kávičkami. :) Ale to nie je úplne všetko a viac sa dozviete ak budete čítať ďalej. Okrem iného som si tiež nafarbila vlasy medenou farbou Colorista, kúpila a dostala pekné vecičky a po niekoľkých mesiacoch zdobí obývačku nová červená sedačka

Začnem teda najhlavnejšou časťou tohto blogu a tým sú outfity. Boli mesiace, keď mi fotenie veľmi nevychádzalo, no za apríl sa mi nazbieralo celkom 7 outfitov. A keď tak pozerám na všetky fotky, takmer každý fotil niekto iný. Tí, čo to sú určite vedia, niekoľko krát som ich v článkoch už spomínala a ďakovala a bez nich by blog nebol tam kde je. Konečne sa oteplilo, pribudli mi aj nejaké nové kúsky do šatníka a tak sa oveľa ľahšie fotilo. Obľúbila som si modrú farbu, v ktorej je napríklad aj blúzka, dostala som šaty s výšivkou a v Lidli ulovila skvelú čiernu vestu. Mohli ste si všimnúť, že miesta, kde fotím striedam, rada chodím fotiť tam, kde som ešte nebola a taktiež sa snažím vymýšľať outfity tak, aby to bolo vždy niečo iné, no s rovnakými kúskami, či vecami, ktoré som na sebe už dlhšie namala. Za tento mesiac som s fotkami veľmi spokojná, kiež by bol každý mesiac takýto. Ktorý bol váš najobľúbenejší outfit mesiaca?

V apríli som pochodila aj zopár kaviarničiek a ochutnala som výborné koláčiky a aj kávu. :) Najskôr to bol výborný čoko-karamelový koláč vo Five Points, skvelý karamelový cheesecake v Enjoy Cofee a nakoniec mandľová torta v Rannô Ptáča. Trošku sme si s Majkou pripomenuli časy, keď sme viedli ''kávičkárky'', no tie stále pokračujú aj keď o tom teraz nepíšeme. Ale možno by som mohla obnoviť túto rubriku čo vy na to?. :P Spoločnosť mi tiež robila Kitty, s ktorou som zašla 2x do trnavskej kaviarne Thalmeiner. Podľa mňa jeden z najlepších podnikov vôbec. Raz sme boli len na káve a potom sme šli vyskúšať raňajky. Domáca granola s jogurtom bola výborná a cena za raňajky, kávu a malý fresh 3,50 € je nižšia ako napríklad v Synagóge. Určite pôjdem niekedy znova. :) Kávičkovala som ešte tiež v McCafé a skúsila som aj kávu z pojazdného vozíku Fefe Café. Kam chodíte kávičkovať najradšej vy?

Ako som už spomínala, veľa fotiek, ktoré sa objavili na instagrame boli práve s kvetmi. Ale čo sa čudovať, keď boli všade okolo mňa a nedalo sa im odolať. Taktiež nimi boli zaplavené sociálne siete a toto jarné a teplé obdobie im naozaj prialo. :) V mojich fotkách nájdete mix rôznych typov, ktoré sa mi podarilo odfotiť aj celkom náhodne. Boli to napríklad čerešňové kvety, ktoré zdobili stromy na Slavíne, alebo len tak cestou do školy, tulipány, ktoré sú moje najobľúbenejšie a v Trnave v meste je ich neúrekom. V medickej sme natrafili na magnólie, ktoré už však opadávali a nádhernú kvetinovú výstavu ste si mohli pozrieť aj vy v Eurovei. No nie je to nádhera? :) 

Po dlhej dobe môj instagram zaplavili aj fotky raňajok, ktoré si veľmi rada pripravujem. Tým, že som sa začala zdravšie stravovať si dávam záležať aj na tomto jedle dňa a mám svoje overené a obľúbené recepty. :) Medzi moje naj patria určite ovsené kaše, ktoré si pripravujem z vločiek z Lidla a robím ju na rôzne spôsoby s rôznym ovocím. Ďalej je to mugcake, alebo teda koláčik z mikrovlnky. Zmiešate ingrediencie dokopy a za pár minút máte tento ''kopček''. Zamiešať si do neho môžete naozaj čokoľvek, takže vždy chutí ináč. Palacinky robím podľa receptu z Blogilates, nájdete ho na youtube a ako som zistila, zo zmesi sa dajú spraviť aj menšie lievance. Keďže idem ''zdravo'', plním ich arašidovým maslom, jogurtom či detskou výživou. :) V apríli som robila tiež aj ovsenú pizzu z Fitreceptov či sladkú omeletu s banánom. :) K super raňajkám nechýba samozrejme kávičku, ktorú si pripravujem na stroji Dolce Gusto.

A dostávame sa na koniec celého článku, kde sa dozviete ešte posledné zaujímavosti mesiaca apríl. V škole mám predmet Ateliér komunikácie v médiu fotografie, kde každý semester fotíme fotky na dve zadania. Čo sa mi páči je to, že tieto kreatívne ateliéry ( nielen náš ) mávajú potom vždy výstavy, kde sa jednotlivé práce odprezentujú. Konečne som mala aj ja možnosť vystaviť svoje fotografie a to rovno v Divadle Jána Palárika v Trnave. Bol to skvelý pocit byť súčasťou výstavy a vidieť svoje fotky vytlačené na plagáte. :) Téma bola intimita, kde som fotila svojich starých rodičov. Pevne dúfam, že nejaké svoje fotky uvidím visieť na stene aj nabudúce. Okrem foto ateliéru som aj v školskom spevokole, kde každý týždeň nacvičujeme pesničky, s ktorými potom vystupujeme. Jednou takou udalosťou, kde sme mali možnosť spievať bola konferencia v Smoleniciach Megatrends 2017. Bola to už moja druhá účasť a vždy sa mi tam veľmi páči a dobre sa najeme. :) Aj keď tá jesenná bola oveľa lepšia. :) 

Posledné aprílové dni som strávila na výlete v Anglicku, o ktorom však pripravujem samostatné články a môžete sa tešiť aj na nejaké videjko. To by bolo na dnes všetko, dúfam, že sa vám fotky páčia a ak ma ešte nesledujete na instagrame, môžete tak spraviť TU. Vidíme sa nabudúce aj s článkami z UK! :) 

Komentáre

 1. Všetky outfity za tento mesiac sa mi páčili, no najviac ten so šatami pri magnoliach alebo ten s čierno-biely :) Kávičkárky by si mala určite obnoviť, tie články boli super.. Bodaj by som začala pravidelne raňajkovať aj ja a mala čas si pripravovať aj takéto raňajky, na to mám väčšinou čas až doma cez víkend :/ Na články z Anglicka sa už teším, dúfam, že si točila aj vlog!:D ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 2. fotky ako z katalógu :) pekne si to zhrnula :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Takhle je to moc hezký, když to máš rozřazený do kategorií, muselo to dát hodně práce :) Mně se moc líbíl outfit s tou vestičkou černou.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ako vidím,mala si skutočne produktívny mesiac a to je skvelé :) u teba sa mi vždy veľmi páčia outfity, vieš na akých miestach fotiť, máš krásne kúsky:) a do Anglicka by som sa aj ja rada pozrela!

  ORLLING

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Kytičkyyyyy ♥ a snídaně! Hooodně moc snídaní!
  Já bych chtěla vidět fotky z výstavy! Moc. Moc.
  Zrovna dofocuji vlastní, první výstavu, pošli mi na FB ukázkovou třebaaas! ♥ xxx

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top