#TRAVELDIARY - ENGLAND DAY 2

Ahojte a peknú nedeľu prajem! :) Dnes mám pre vás druhé pokračovanie môjho anglického výletu a aj druhý vlog, ktorý si môžete pozrieť pod článkom. Na druhý deň sme išli do Londýna zo stanice Three Bridges, čo bolo super, pretože som asi prvý krát neprišla klasicky na Victoria Station, ale na King's Cross a z vlaku bolo krásne vidno na mesto ( druhá fotka ). Okrem toho sa práve na tejto londýnskej stanici nachádza aj nástupište 9 a tri štvrte, ktoré môžete poznať z Harryho Pottera. Normálne je tam spravená stena aj s vozíkom a inými rekvizitami a vy si môžete spraviť fotku ako keby ste išli do Rokfortu. Bohužiaľ tam stálo strašne veľa ľudí a nechcela som ostatných zdržovať. Tak som zašla aspoň do tematického obchodíku hneď vedľa odkiaľ som si odniela fazuľky každej chuti. Tie príchute sú niektoré naozaj strašné - špina, ušný maz a aj grcka, ktorú som bohužiaľ ochutnala. :D Ak ste fanúšikom HP určite navštívte aj Warner Bros Studio tour, kde máte jednoducho všetko z filmu. :) 

Potom sme sa išli hneď najesť a aj keď všetci namierili do neďalekého známeho fast foodu, ja som burger zrovna jesť nechcela. A preto som šla do Pret a Manger ( ktorý je snáď na každom rohu ako aj Starbucks ) a kúpila si tam teplú kuraciu polievku ( ktorá bola fakt mega dobrá ) a nejaký wrap, ktorý som si nechala na neskôr. S plnými bruchami sme opäť nasadli na autobus a odviezli sa na Abbey Road k prechodu kde vznikla slávna fotka Beatles. Zistiť, ktorý je ten správny nebolo ťažké, pretože tam stáli turisti, ktorý sa na ňom fotili. Je to normálna cesta, kde chodia autá, autobusy, vyzerala celkom rušná, takže pri pokusoch o fotku išlo o život. :D Prišlo mi to vtipné, keď každú chvíľu sa po prechode prešla iná skupinka ( alebo stále tí istí dokola, ktorým sa asi fotky robiť nedarilo ), zastavila celú premávku, dali sa do pózy a behom utekali na druhú stranu. Chudáci vodiči, čo tadiaľ chodia a možno ani nechápu. Neraz totiž aj trúbili. :D My sme to nakoniec skúsili tiež.
Naše ďalšie cesty viedli metrom až k temžským brehom, kde sme sa nalodili na jednu z výletných lodí. Plavby mám veľmi rada a tešila som sa, že Londýn uvidím aj z inej perspektívy. Samozrejme, že kvôli videu a fotkám som musela stáť tam, kde bola loď otvorená aby som mala čo najlepší výhľad a myslím, že sa mi to nakoniec aj celkom dobre podarilo zachytiť. Stáli sme na niekoľkých zastávkach a celou cestou sme mali možnosť obdivovať tie najväčšie skvosty počnúc s Big Benom, London Eye, Tower of London, všetky mosty - Westminster, Waterloo, Tower Bridge, Millennium Bridge až kým sme sa nakoniec nedoplavili k Severnému Greenwichu. Keď vystúpite, prvé, čo vám padne do oka, je lanovka premávajúca ponad rieku. Ani som nevedela, že niečo také v tomto meste je, ale že vraj je to tam len od Olympiády. No a presne ňou sme sa neskôr odviezli. Bol to super zážitok, lanovka má kapacitu asi 8 miest a výhľad, ktorý stojí naozaj za to. V kabínke sa dozviete aj niečo z histórii a popri tom si užívate neskutočný pohľad a ďalšie kabínky prechádzajúce vedľa vás. Videli sme aj slávnu O2 Arénu, kde mal o pár dní vystupovať Ed Sheeran! Ach! Kiež by sa mi podarilo dostať raz na jeho koncert.

Po príchode na druhú stranu sme sa zase viezli, no tentokrát v DLR nadzemných vlakoch, ktoré nemajú vodiča ale fungujú na automatiku. Takže ak si sadnete úplne dopredu, môžete sa hrať na šoféra. :P Ďalšou zastávkou bolo Westfield Stratford City nákupné centrum ( och konečne aj nejaký čas na obchody ), kde sme mali čas akurát tak na Victoria's Secret obchod a Primark. Na nákupy v Londýne si zrejme treba vyhradiť celý deň ak chcete toho stihnúť čo najviac, pretože tie obchody sú oveľa väčšie a majú aj značky, aké u nás nie sú. Tieto nákupy boli strašne narýchlo, v Primarku som zhrabla až jednu kabelku a nejaké blbosti. Poobede som nemala ani kávu a ani žiadne jedlo a začalo mi byť blbo. Občas sa mi to stane, hlavne keď máte na sebe bundu, začne vám byť teplo, do toho to množstvo ľudí a bolesť hlavy od hladu. Takže najlepšiu vec, ktorú viete spraviť, je ísť preč. Čo sme aj urobili a hoci sme boli všetci hladní, najesť sme sa išli až do China Town, čiže sme merali ďalší kus cesty do mesta. Nie je to jednoduché zladiť piatich ľudí dokopy, každý sa musí každému prispôsobovať a nie je nič horšie, ako keď ste hladní, len tak blúdite ulicou a hľadáte, kde bude niečo voľné.

Nakoniec sme skončili v bufete, kde si za jednu cenu môžete dať toľko jedla, koľko chcete. Takže som začala kukuričnou polievkou s krekrami a potom dvoma taniermi plnými jedla. Ale samozrejme všetko s mierou, snažila som sa neprepchať sa, aj keď, keď už si to človek zaplatí, je škoda to nevyužiť. Po večeri sme boli všetci spokojní a chystali sme sa na cestu späť do Crawley. Deň strašne rýchlo ubehol a mne bolo smutno, že máme pred sebou už len ani nie celý jeden deň. ... To by bolo asi všetko k dňu číslo dva a čoskoro si budete môcť prečítať aj o poslednom dni, ktorý sme však už nestrávili v Londýne, ale na pobreží. :)

Komentáre

 1. Krásne fotky! V Londýne som bola už tiež, no v tej časti, kde je Abbey road a všetko spojené s Beatles sme si neprešli, čo ma dosť mrzelo, ale nemali sme vtedy nato časť, tohto roku sme však boli v Liverpoole, ktorý je vlastne mesto ich založenia, a tam sme si to akosi vykompenzovali, malo to asi ešte aj možno lepšiu atmosféru.:) Inak ja som tam bola maximálne dezorientovaná z celej dopravy, a zároveň na nervy, pretože bolo ťažké zistiť od Angličanov, kde máme ísť, a kde nastúpiť, čiže obdivujem koľko ste tam toho prešli!
  LILY OF THE VALLEY

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujeeem :) myslím, že si až tak o veľa neprišla :) jediné zaujímavé je tam asi to múzeum Beatles :) ja som v Liverpoole nebola a podľa mňa tam je to oveľa lepšie ešte :) ... a je pravda, že ak to tam človek nepozná ani nevie aké rôzne možnosti dopravy môže využiť :)

   Odstrániť
 2. Jéééj to je moc krásne ♥ Aj ja by som chcela niekedy ísť do Londýna :D ♥
  Girl with pink nails

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top