FEBRUARY THROWBACK

Ahojte! Február bol slabý. Nie tak na zaujímavé veci ako na články tu na blogu. Ale môžem si za to vlastne sama, pretože sa mi nechce vláčiť so sebou môj ťažký a hlavne starý notebook. Som rada, že ešte stále žije a pracuje najlepšie ako vie, je to moja láska, bez ktorej si neviem predstaviť život. Ťažká preprava je preto, lebo je veľký a musím k nemu používať aj chladiacu podložku, takže sa mi nezmestí ani do obalu na notebook ani do kufru, jednoducho je to komplikované a najradšej by som mala jeden notebook v Trnave a jeden doma. Alebo Mac, ktorý je tak akurát na všetko. :D Možno raz. Ale o tomto tento článok nie je. Konečne som sa dostala k zhrnutiu ďalšieho mesiaca 2017, tak dúfam, že sa vám bude páčiť. :)


Február pre mňa nezačal najšťastnejšie. Okrem môjho ''estetického'' problémiku som na začiatku mesiaca strávila väčšinu času v robote, pretože som chcela využiť voľno, kým ešte nebola škola. Tým pádom sa mi veľmi nedalo ani fotiť či vymýšľať články a ja som sa už tešila kedy sa vrátim späť do Trnavy. Bola som po dlhom dlhom čase aj vo fitku, ale hmm .... dala som tomu zatiaľ veľmi málo a plánujem to napraviť.

No a potom konečne začala škola. A nastal úplne iný režim aký mám doma a mám pocit, že za tých pár týždňov ( myslím, že len 3 ) som už stihla nabrať nejaké to kilečko. :D Ale tak čudujme sa keď čoko croissantík sem, kávička a koláčik tam, či poriadna hawai pizza na donášku. Študentský život naozaj nie je jednoduchý, ale o tom vám poviem možno inokedy. :D Teraz usilovne premýšľam nad tým, že by som mala s mojim jedálničkom niečo spraviť a viac si to plánovať. Leto sa blíži a nechcem sa ako po minulé roky hanbiť ísť do plaviek! :P :D

SOM KÁVIČKÁRKA?

Keď bola reč o kávičkách, tento mesiac som opäť navštívila nové podniky, ktoré stoja za reč. Človek ani nevie, aké poklady Trnava ukrýva. Najskôr som so spolubývajúcou zavítala do kaviarne Thalmeiner, ktorá na moje prekvapenie zväčšila priestory a vyzeralo to tam úžasne. Taký britský štýl by som povedala, mali krásne šálky a celkovo som sa nevedela vynadívať. Dali sme si kapučíno a ja som skúsila aj espresso cheesecake, ktorý bol veľmi chutný. Možno by som sa mala vrátiť k robeniu kávičkárok, ale predsa len to ide trošku aj do peňazí. :) Druhým skvostom bola útulná vintage kaviarnička Verdon, o ktorej som tiež vedela už predtým, ale nemala som šancu sa tam ísť pozrieť. Interiér je krásny, ladený do biela, že som sa opäť nevedela vynadívať. A samozrejme aj na ich koláče - cheesecaky, ktoré chutili trošku ako puding a boli naozaj lahodné.

Keď som bola fotiť s Maťou a hľadali sme vhodné miesto na kávu, všade bolo plno a tak sme len chodili a hľadali. A na moje prekvapenie mali voľné stoly v Mondieu, tak som tam konečne po dlhšom čase zavítala. Síce som mala iba kávu no pri pohľade na ich jedálny lístok som dostala neskutočnú chuť na tie ich palacinky a iné dobroty čo robia. Určite tam ešte pôjdem na nejaký poriadny cheat. :)

DIVADLO

Absolvovala som aj jeden kultúrny zážitok a to v Radošinskom naivnom divadle na predstavení Jááánošííík po 300 rokoch. Účinkoval aj folklórny súbor Sľuk, ktorý prispel tanečnými číslami. Bolo to moje druhé predstavenie v tomto divadle a Stanislav Štepka opäť potvrdil, že má neskutočný zmysel pre humor a je to skvelý herec. Ale to samozrejme aj všetci ostatní.

80 

V rodine máme už druhého človeka, ktorý oslávil 80tku. Po mojom dedkovi prišla na rad babka, a preto sme k nej išli na oslavu. Zišli sme sa pri nedeľnom obede, babke zahrali pesničku v rádiu a potom sme sa všetci spolu zabávali. Čerešničkou na záver boli koláče a krásna torta. Pojedli sme toho naozaj veľa, že som sa potom ledva odgúľala späť do Trnavy.


VIDEO 

Trošku ma štve, že už som dlho nič netočila hoci by som veľmi chcela. Avšak nahovorila som spolužiaka aby sme spolu spravili video a po napísaní tohto článku ho aj plánujem ísť strihať. Vôbec neviem, ako to celé vypáli, no hádam bude stáť za to a vy ho už čoskoro uvidíte. 

Komentáre

 1. I já mám takového velkého miláčka notebooka, taky by se mi hodil jeden menší, hlavně do té školy :) Tak snad brzo :D Přeju, ať máš času víc, hlavně tedkom, když začíná být tak hezky. Pěkné fotky jinak, ten dort k 80 je nádherný, podobné mám ráda.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ani môj február nebol nejaký extra, ale ty máš aspoň super fotky :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Aj tak si vyfotila skvelé fotky, február utiekol rýchlo ale konečne sa apon oteplilo! :ˇ)

  ORLLING

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top