BACK TO SCHOOL

WHAT I WEAR: dress - HOUSE / blazer - STRADIVARIUS / blouse - PULL&BEAR / shoes - CCC / necklace - OASAP / bag - ZAFUL.com / earrings - PRIMARK

Ahojte! Po týždni som späť aj s ďalším príspevkom. :) Nepridávam ich teraz veľmi pravidelne, tak dúfam, že to až tak nevadí, no verím, že sa to opäť rozbehne. Keď som písala, že minulý týždeň som strávila prevažne v robote, tento týždeň som už začala chodiť do školy. Rozvrh mohol byť trošku lepší, mám niektoré dni zbytočne rozbité kvôli pár hodinám, či veľké okná. Jediná nevýhoda mojej školy je to, že si rozvrh nemôžem prispôsobiť a musím sa zmieriť s tým, ako je. Hovorí sa však, že všetko zlé je na niečo dobré a snáď sa to vykompenzuje v iných veciach. :D 


BACK TO SCHOOL

Tento semester bude náročnejší, hneď sme sa dozvedeli o projekte, ktorý bude každý z nás musieť spraviť a to je návrh svojho vlastného periodika. Znie to super, keďže sa človek bude môcť realizovať aj po grafickej stránke, no nie je sranda rozmýšľať aj o veciach, ktoré čitateľ nevidí, ako sú náklady, organizačná štruktúra či cena časopisu..... A potom nám deň pred oznámili, že v sobotu sa bude dať prihlásiť na bakalárske práce. Doteraz bakalárky nikto veľmi nespomínal a všetci sme boli mierne v šoku, že to prišlo tak náhle. Neviem, či aj vy máte systém AIS, ale ja som ho prestala mať rada, pretože vyznať sa v ňom dá niekedy dosť zabrať. A tak to bolo aj pri hľadaní dostupných tém, ktoré sa mi podarilo otvoriť až po spoločnej komunikácii so spolužiakmi na facebooku. :D Otvorilo sa asi cca 200 tém a teraz že vyber si jednu. Normálne som začala stresovať, že čo si mám dať, čo bude ľahké spracovať ( aj keď ľahké nebude ani nič ). 
A potom prišlo ráno. O 7:45 som sa už pripravovala na prihlasovanie, no nedopadlo to podľa mojich predstáv. K témam som sa síce dostala, no nevedela som prísť na to, ako ju mám potvrdiť ( bolo treba stlačiť len blbé OK chápete?? !! ), ale kým som na to prišla ( že to nejaký spolužiak napísal na facebooku ), boli moje témy vybraté a bola som úplne v koncoch a deprimovaná. Možno som si mala radšej vybrať tému sama, no vôbec ma to nenapadlo a už je neskoro. Takže oficiálne vám môžem oznámiť, že budem písať bakalárku na tému Nové médiá a perspektívy etiky. :D Neviem či sa mám tešiť, ale mohlo to byť aj horšie. To by bolo asi všetko k mojim školským zážitkom tohto týždňa a môžem začať makať nech mi zase všetko neostane na poslednú chvíľu. 


TODAY's OUTFIT

Konečne sa mi podarilo stretnúť aj s Maťou z blogu flowerymind a išli sme po dlhom čase spolu fotiť. Chvíľkami to vyzeralo, že bude pršať, no našťastie sa tak nestalo a myslím, že sme vybrali aj celkom pekné miesto kúsok pod hradom. A po mrazoch mi prišiel tento deň už pomerne teplejší a nebolo mi až tak zima. Žeby sa už blížila jar? :) 
Včera som si spravila trocha poriadok v skrini, ale ešte som úplne neskončila. Avšak vyhodila som niekoľko jarných topánok, takže si nebudem mať ani čo obuť keď sa oteplí okrem tenisiek, a preto musím čím skôr navštíviť nejakú obuv. Zistila som, že väčšinu topánok mám z CCC, no na každých sa mi ''vychodil'' opätok či odlepil spodok na päte, čiže extra kvalita to asi nebude. :D Ale tak čo už topánky majú pekné. 


COFFEELOVER

Po fotení sme sa rozhodli ísť na kávu a mali sme trošku problém nájsť kaviareň, ktorá nie je plná. Potešila som sa, že v Mondieu mali voľné miesta, bola som tam asi len 3x no veľmi sa mi tam páči a veľmi by som chcela vyskúšať jednu z ich palaciniek, lebo vyzerajú famózne. V Mondieu máte špeciálne kávy, ktoré sú podávané aj s čokoládou, ale aj úžasné koláče, ktorým sa nedá odolať. Cenovo je to tam drahšie, ale niekedy si treba spraviť radosť. 
A predstavte si, sedeli sme tam len chvíľu, no zazvonil mi mobil. Ale keďže neuložené čísla nedvíham, hovor som zrušila. Nejako mi to nedalo, kto to asi mohol byť, ale na popud Mati som zavolala späť. Na moje prekvapenie to bol spolužiak, ktorého číslo som zhodou okolností nemala. :D Bol akurát v Bratislave niečo točiť, mal chvíľku čas a volal mi, či nepôjdeme na kávu. Nemusel chodiť ďaleko, lebo stál len pár metrov od Mondieu. :D Náhody existujú. a poučenie aj pre vás - dvíhajte aj čísla, ktoré nemáte uložené, lebo nikdy neviete. :P
Keď sme už pri káve, tento týždeň som konečne navštívila kaviareň Thalmeiner v Trnave aj so svojou spolubývajúcou a zistila som, že to tam museli nejako prerobiť a zväčšiť, lebo je to tam poriadne veľké. Ale taký anglický štýl, aj káva bola super, nechýbalo srdiečko latte art a cheesecake s príchuťou espressa, ktorý bol mimoriadne lahodný. Rozhodne to tam odporúčam.

Ak ste prečítali článok do konca, tak gratulujem, nestáva sa často, že sa takto rozpíšem ( väčšinou teda nemám ani veľa času ), no možno je to aj tým, že neprispievam pravidelne a za týždeň sa toho celkom dosť nakopí. :) Užite si ešte zvyšok víkendu, ja dnešok trávim v robote tak snáď mi to rýchlo ubehne. 

Komentáre

 1. No první k outfitu, krásný nápaditý, sluší ti to :) A ke škole...rozumím :D Taky máme projekt do školy do projektového řízení, to bude ještě zajímavé. O BP mi ani nemluv, do nás to teda hustí asi od prváku, ale i tak nevím, o čem chci psát a jestil mě to bude bavit i ve třetáku. Nějaké téma už mám tak promyšlené, bude to výzkum asi. Já jsem si popravdě říkala, že mě by asi vyhovovalalo víc, kdybych si mohla něco navolit z předepsaného a moc o tom nepřemýšlet, kadžý má něco do sebe, pokud to jení nějaká vysloveně volovina :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ooo ďakujem pekne za pochvalu :) ... no nám práveže o tej bakalarke nejako ani moc nehovorili a zrazu to prišlo :D ... najhoršie že som ani nejako nerozmýšľala o vlastnej téme a teraz je už neskoro si ju vymyslieť :) ale myslím, že každá sa dá nejako spracovať a možno budem prekvapená, že mám dobrú tému :)

   Odstrániť
 2. Nás hneď prvý týždeň začali strašiť bakalárkami, to som sa hneď zľakla, že nejak skoro, ale zrejme ani nie :D Inak pekný outfit, tú kabelku som na Zaful tiež pozerala :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. to fakt?? :D to by som si nemyslela že už v prváku budú s týmto strašiť :) .. tak ale máte ešte čas .. ale začni uvažovať nad témou keď tak :D ... a ďakujem :)

   Odstrániť
 3. Ty podkolenky vypadaj podle mě super! :) Úplně se mi hodí k názvu článku :D
  HollyChicc

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ten outfit spolu s názvom článku sa k sebe neskutočne hodia! A držím palce s projektom aj celkovo školou:)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Waau tie fotky sa ti fakt podarili, pripomínaš mi hrozne jedno dievča zo seriálu Rebeli :D :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. ďakujem :) ...a vážne?? ten názov mi niečo hovorí :D

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Love those stockings on you they look so chic, I'd look like an actual kid in them haha! x

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Perfektný outfit a moje obľúbené farby. Pripomína mi to takú anglickú internátnu školu :))
  BeautyByLenka

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Pristane ti to veľmi :)
  So školou to u mňa tiež nebude ružové, neteším sa na taký náročný semester:( Témy na bakalárku sa u nás budú riešiť asi v najbližších dňoch, takže som zvedavá, aké to budú, pretože nemám predstavu o čom by som písala a čo by ma bavilo. Ais je kapitola sama o sebe ale našťastie som v ňom už zbehnutá a tak mi nerobí problém :D

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top