FASHION LIVE! 2016

Ahojte! Dnes sa konečne dostávam k článku o spomínanom Fashion Live! v Starej Tržnici, na ktorom som sa zúčastnila posledný deň. Opäť som nemala absolútne čas sadnúť si k notebooku a napísať tento článok a tak to aj dopadlo. Na Fashion Live! som bola tento rok prvý krát a som strašne rada, že som si kúpila lístok. Jednodňový stál 8 € a trojdňový 18 €. Počas týchto dní ste si od poobedia do večera mohli vychutnať zaujímavé módne prehliadky slovenských, ale aj zahraničných módnych návrhárov, či študentov dizajnových vysokých škôl. Spoločnosť mi robila Maťa z Flowerymind blogu a vidieť ju môžete aj v mojom najnovšom videu. :)

Poviem vám teda pár vecí o piatku, kedy boli na programe prehliadky Michealy Ľuptákovej, Jany Kuzmovej či Lenky Sršňovej. Sama som na začiatku ani nevedela, čo mám od tohto všetkého očakávať a ako sa mám obliecť na takúto fashion udalosť. Pretože som predpokladala, že tam určite príde množstvo štýlových alebo známych ľudí. A taktiež som na prehliadke nikdy nebola ( ... možno som tajne dúfala, že jedného dňa ma na nejakú niekto pozve, ale nestalo sa :D ). Prišli sme hneď na začiatku, aby sme toho videli čo najviac. Miesta sme mali na státie, no pokiaľ neboli miesta na sedenie plné, mohli sme si sadnúť tiež. Ale myslím, že pokiaľ nesedíte v prvej rade, tak minimálne nohy modelkám určite neuvidíte. A ja som plánovala fotiť a točiť, takže som sa na každú prehliadku postavila inde. Poznáte ten pocit, keď sa na začiatku cítite tak zvláštne, že som ani foťák nechcela vytiahnuť, ale postupne mi to už prišlo úplne v pohode aj keď som nebola žiadny press. :)

Už pri prvej prehliadke som si povedala, že wow toto sa mi veľmi páči. Celkovo tá atmosféra, prostredie tržnice, ľudia, zaujímavé oblečenie a hudba, ktorá kolekcie dotvárala. Prehliadky trvali rôzne, predviedlo sa zopár modelov a po každej bola pauza. Vonku sa konal tradičný Street Food Festival a prvý krát som sa rozhodla aj niečo ochutnať z ich ponuky. A boli to sladké mini waffle s čokoládou a tekvicovým pyré. :P Mňam, chutilo to výborne a rozhodne odporúčam #WAFF. Počas páuz sa ľudia fotili pri stene FL!, alebo len tak streetstajlovo, selfie stajlovo a všelijako ináč. :D Alebo ste sa mohli ísť pozrieť na showroomy zaujímavých predajcov ( ZOOT, UASHMAMA, MYLO, METAFORMI či SLAVLYDAY ), o ktorých som ani netušila. Najviac ma však zaujali klobúky a čiapky od Alate Millinery. Boli to krásne, originálne a farebné kúsky, ktoré som si aj vyskúšala. :) Lenka Sršňová ich dokonca použila vo svojej prehliadke.
Prvý sa predstavili študenti z Univerzity v Zlíne, nasledovala Veronika Lokajíčková, Michaela Ľuptáková, Jana Kuzmová, Lenka Sršňová. Jednu sme vynechali, konkrétne účastníkov Hubert Fresh Fashion Contest, pretože sme sa potrebovali ísť najesť. :) Ale myslím, že to najlepšie sme videli a ja som odchádzala plná nadšenia a inšpirácie. Elegantné modely M.Ľuptákovej boli prezentované za doprovodu huslistu až sa nakoniec tá klasická hudba preniesla do viac tanečnej a medzi modelkami sa objavila Lady Mel. Naozaj to bolo zaujímavé sledovať, vôbec som sa nenudila, ale hltala som každú jednu časť, ktorá sa odohrávala pred mojimi očami. Stála som tak, aby som mala modelky ako na dlani a mohla ich nafotiť, čo myslím, že sa mi aj celkom podarilo. :) Veľmi sa mi to páčilo, že hoci som nebola označená ako press, mohla som zaujať také dobré miestečko a fotiť si len tak pre seba. :)

Ja aj Maťa sme sa najviac tešili na Lenku Sršňovú, pretože som vedela, že to bude zábavné a funky, ako aj jej farebné a žiarivé modely. Veľmi sa mi páčili sukne a kabáty a pokojne by som si to na seba aj obliekla. Väčšina odprezentovaných modelov na piatkovom FL! bolo nositeľných, čo bolo super., pretože väčšinou by ste si jednotlivé kúsky len tak neobliekli. Lenka si zavolala DJ-ku B-Complexa, ktorá priniesla do Tržnice tanečnú párty náladu, ktorá sa ku kolekcii rozhodne hodila. 

Na FL! som si uvedomila, že je úplne iné, pozerať na oblečenie na fotkách ako keď ste tam priamo na mieste diania, kde to všetko na vás ináč pôsobí ako na obrázku. :) Úplne som si predstavila, aké to musí byť úžasné absolvovať taký Fashion Week v Londýne či v New Yorku. A povedala som si, že raz by som to chcela zažiť. Veľmi ma to celé bavilo a aj motivovalo ďalej do života. Keď už nemôžem byť modelka, návrhárka ... tak snáď aspoň fotografka a blogerka. Ja dúfam, že budem mať v budúcnosti možnosť zažiť viac podobných akcií. A keď aj nie, teším sa už na budúci rok Fashion Live! :) 

Komentáre

  1. Vypadá to naprosto úžasně, a jak to popisuješ, tak tvoje nadšení absolutně chápu. Sice jsem právě takhle ještě nikde nebyla, ale umím si to představit, musí to být fakt zážitek. Taky fotky se ti povedly fakt krásně!! :)
    Young, wild and free

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Super clanok, na buduce by som sa tam chcela ist pozriet aj ja :)
    LIFE IN PICTURES BY LU

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top