SLADKÁ VÝZVA


Ahojte! Aký ste mali víkend? Mne sa vôbec nič nechcelo robiť a tak som ho strávila viac menej oddychovo doma a premýšľala som nad ďalšími článkami. :) Jednou z tém, ktorým by som sa chcela venovať je určite jedlo, zaujímavé podniky a varenie a pečenie. Aj keď v kuchyni zatiaľ nie som až taká zbehlá, v jedení a ochutnávaní určite dobrá som. :D Inšpiráciu beriem najradšej z časopisov, alebo instagramu, no a dnešný koláčik bol robený práve podľa receptu z Dobrého Jedla. Domov ho kupujeme už niekoľko rokov a ja si ho vždy rada prelistujem a pokochám sa krásnymi obrázkami, z ktorých mi vždy nabehnú slinky. Časopis po novom zmenil dizajn aj papier a páči sa mi teraz oveľa viac. Novinkou sú aj Sladké výzvy, ktoré sa objavujú každý mesiac a zapojiť sa do nich môže každý nadšenec, čo rád vypeká. 


Keďže mám šikovnú maminu, prosbu na upečenie koláča smerujem práve na ňu. :) Najskôr si recept dôkladne pozrie a keď v ňom nenájde žiaden zádrhel, premôže sa a rozhodne sa splniť moje želanie. O sladkú výzvu sme sa pokúšali aj minulý mesiac, keď sa piekla úžasná makovo-višňová torta, no keďže som nemala vhodné ozdoby, fotku som neposlala. A preto som čakala na tento mesiac a na septembrovú výzvu, kde bola práve táto hruškovo-orechová torta. Stačilo nakúpiť ingrediencie a mohlo sa začať piecť. Aj keď bol trošku problém s karamelom a už to vyzeralo, že by sa niečo mohlo pokaziť, nakoniec všetko dobre dopadlo a my sme sa mohli tešiť z takejto krásnej tortičky, ktorú som nakoniec ešte jednoducho ozdobila ovocím. Musím sa poďakovať mojej mame, ktorá odviedla skvelú prácu a snáď aj ja raz budem taká šikovná v pečení koláčov. :)


Aj keď sa mame zdala príliš sladká, mne veľmi chutila a bola taká vláčna a osviežujúca. :) Recept nájdete teda v najnovšom čísle Dobrého Jedla a na svedomí ho má šikovná pekárka Lucia Gažová z Lulus Bakery v Trnave. Ak máte chuť zapojiť sa do tejto výzvy, tak neváhajte, čas máte do konca septembra. Čo hovoríte na tortu? Páči sa vám? Ja som si ju vychutnala takto v nedeľu aj s poobedným kapučínom. :)

Komentáre

 1. Môj víkend bol super :) Dúfam, že takýchto víkendov bude viac.. Koláč vyzerá neskutočne úžasne! Ja nie som moc na koláče, nejako som si od nich odvykla ale tento vyzerá fakt super :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. tak to som rada :) a ďakujem .. mamka je šikovná haha :D

   Odstrániť
 2. Je to skvelý nápad takto sa zapojiť do výzvy! Ja vôbec nie som na pečenie a varenie, ale v poslednom čase sa snažím prekonávať a skúšať aj takéto veci. Torta sa vám vydarila a určite aj dobre chutila! ♥

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :) treba vyskúšať a možno sa nám pošťastí :) ja by som sa aj pustila do varenia a pečenia ale mám málo miesta v kuchyni takže len keď som sama doma :D a áno chvalabohu sa vydarila a bola super :)

   Odstrániť
 3. Mńam, vypadaá naprosto výtečně.. :) Peču hrozně ráda, o výzvě budu také přemýšlet.:)
  BLOG Corculum♥
  Instagram @stepanka_t

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem :) určite sa zapoj býva to každý mesiac :)

   Odstrániť
 4. a kde máš kamošku na blogu?:) pekná torta

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. kamoška na blogu už nie je pretože tu už nechcela mať svoje staré príspevky :) tak som ich dala preč

   Odstrániť
 5. Ani ja som nebola veľmi do pečenia, ale toto leto ma akosi nakoplo a už aj ja listujem v časopisoch o pečení alebo varení. Ten koláč vyzerá veľmi chutne :)

  accessoriesforbeauty.com

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Krásny nový dizajn :) mm tortička vyzerá taak chutne ♥
  ORLLING

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top