ZOO AND BOTANICAL GARDEN

Ahojte a peknú sobotu prajem! :D Keby sa niekomu zdalo, že na blogu je akosi málo zvieratiek, dnes sa k nim opäť vrátime. Posledný článok z Budapešti venujem krásnej Zoologickej záhrade, ktorú sme mali možnosť navštíviť a neviem, či som niekedy lepšiu videla. Mala som pocit, že človek by sa v nej dokázal motať celé hodiny, pretože vždy nájdete nejaké zaujímavé zákutia, ktoré stoja za pozornosť a to nehovorím o všetkých nádherných a unikátnych zvieratách, ktoré tam máte možnosť vidieť. Napriek tomu, že bol teplý a horúci deň, videli sme takmer všetko, čo sme chceli. Majú výborne vyriešené klietky a výbehy, ktoré si môžete obzrieť z každej strany, takže aj keď sa nejaké zviera schováva, je veľká pravdepodobnosť, že ho aj uvidíte.

Zoo je rozdelená na časti ako Savana či Austrália, kde sa nachádzajú zvieratá, ktoré zapadajú do tohoto prostredia či krajiny. Taktiež aj celá časť je ladená do takého štýlu a niekedy máte naozaj pocit, že vlastne nie ste v Maďarsku, ale úplne niekde inde. Jedinou nevýhodou sú názvy a upozornenia takmer všetkého výhradne v maďarčine, žiadna angličtina, takže ani neviete, aké zviera to vlastne obdivujete. Ale na tento problém sme nenarazili len v zoo. :)
Osobne sa mi najviac zo všetkého páčilo, ako blízko ste mohli byť pri zvieratách. Napríklad ste si mohli pohladkať klokana, alebo zvláštne zvieratko, čo žije len v tme. Niekedy ste už tak blízko, že vás od zvieraťa delí len sklo. Úžasný bol aj malý orangutan, rôzne opičky, koala, tuleň, tiger ....a vlastne úplne všetko. Ak budete mať cestu do Budapešti a nebudete vedieť, čo od dobroty, túto Zoo rozhodne odporúčam a nebudete ľutovať. :) Nám všetkým sa to veľmi páčilo a boli sme doslova unesení. Dúfam, že sa vám dnešný článok páči, pretože až tak veľa som nefotila, skôr sme natáčali. Zábery si môžete pozrieť aj vo videu. 

Komentáre

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top