TROPICARIUM & ZOO CAFÉ

Ahojte! Dnes mám pre vás článok z tretieho dňa v Budapešti, keď sme sa rozhodli navštíviť známe Tropicarium, ale nakoniec sme tých exotických zvieratiek mali ešte viac. Toto miesto bolo pre nás must have, čo musíme vidieť a ja som sa tam veľmi tešila, keďže podmorské svety mám hrozne rada, rybičky a všetko vodné ( keď som bola mladšia strašne som mala rada H2O stačí pridať vodu a samozrejme rozprávku Hľadá sa Nemo ). Vyrazili sme hneď ráno, pretože od centra mesta je to vzdialené asi 40 minút autobusom. Človek by si počas cesty ani nepomyslel, že sa dostane k niečomu takému. :D Zistili sme, že toto Tropicarium je súčasťou obchodného centra, tak som mala trošku obavy, že to bude malé, alebo že to nebude stáť za to. Vstupné stojí 2500 forintov, čo je celkom fajn.
Nakoniec som ale zistila, že je to vnútri oveľa väčšie ako sa na prvý pohľad zdá a pokojne by som sa tam dokázala motať a obzerať všetky ryby celé hodiny. Tropicarium má viacero častí a neuvidíte tam iba ryby. Najskôr si popozeráte zopár sladkovodných rýb a potom sa presuniete do dažďového pralesa, kde sú hady, opice, vtáky a dokonca aj krokodíl. V teráriách sú naozaj krásne zvieratá rôznych farieb aké som ešte nikdy nevidela. Dokonca zažijete aj tropickú búrku s hromami. :)

Za pozornosť určite stojí aj oddelenie s jaštericami a rôznymi chrobákmi, hadmi a inými zvieratkami. Tam sa pýši krásny leguán, chameleón, či zvieratko, ktorého meno vôbec neviem. :D Je tam aj malá ohrádka s morčiatkami, ktoré sa dajú pohladkať, ale sú veľmi plaché ( čudovala som sa, že v tropicariu majú morčatá haha ). Ďalej sa presúvate už k samotným akváriám s nádhernými rybami všetkého druhu. Naozaj som nevedela, kam sa skôr pozerať. Najväčší zážitok je však určite vodný tunel, kde vás od samotných živočíchov delí len sklo. Nad vašimi hlavami plávajú raje a dokonca aj žraloky. Na konci je veľký bazén, kde sa môžete dotknúť raje a bolo to veľmi milé. :) Nevynechali sme ani obchod so suvenírmi, kde mali rozkošných plyšákov, či rôzne hovadinky. Určite stálo za to pozrieť sa tam a rozhodne by som šla znovu. 
Keď som spomínala, že zvieratiek sme mali v ten deň ešte viac, je to preto, že sme sa vybrali do Zoo café. Pôvodný plán bol ísť do Mačcafé, pretože to bolo blízko kde sme bývali. Ale Filip náhodou našiel na internete Zoo café a bolo to asi najlepšie rozhodnutie dňa. Usadili sme sa na miesto, kde boli okolo nás terárka a akvárka a nevedeli sme, že čo sa bude diať. Pozreli sme si menu a objednali kávu. Vedľa nás bola ešte jedna pani s dcérou a hrali sa tam s jaštericou. Pozeráme na nich, že to si tie zvieratká máme zobrať sami či ako? :D Po chvíli prišiel chlapík a priniesol nám prvého kamoša a tým bol chameleón. :D Normálne nám ho nechal, že hrajte sa s ním a odišiel. Hm, tak my že fajn super ešte sme to nikdy nedržali. 

Ešte väčší zážitok bol, keď nám postupne tie zvieratká vymieňal. :D Užili sme si teda ešte aj hada, gekončíka, agamu, korytnačku, ježka a aj zajaca. Celý čas sme sa s nimi fotili a užívali si to. Bola to celkom sranda a rozmýšľali sme, že by takú kaviareň mohli spraviť aj u nás. Zákazníkov tam mali dosť, takže to musí byť celkom populárne. Ja som rada, že som prekonala strach a chytila sa toho hada. Najviac sa mi ale páčili tie malé jašteričky, ktoré by som chcela mať aj doma. Sú hrozne zlaté.

Tento zvierací deň dopadol na jednotku a odchádzali sme domov celí nadšení, pretože podľa mňa nás tie zvieratká dobili akousi pozitívnou energiou. :) Dúfam, že sa vám dnešný článok páči aj samotné zvieratká a tešiť sa môžete aj na príspevok z Budapešťskej zoo, kde sme boli posledný deň. Ak chcete vedieť, ako to vyzeralo vnútri Tropicaria a Zoo Café mrknite aj na najnovší vlog. Majte ešte pekný piatok a ešte krajší víkend!

Komentáre

 1. Juu, to je skvělý příspěvek :) ten ježeček, nunu :)

  Soutěž o Bourjois rtěnky na blogu :)
  Style Solution giveaway

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tropicarium je dokonalé. Aj ja som ho navštívila pred pár rokmi a najviac ma dostal prechod cez tunel. Trochu som sa aj bála keď som videla plávať žraloky či to sklo vydrží :D. Obdivujem, že ste chytali hada. Keď som tú fotku videla mala som husiu kožu :D

  accessoriesforbeauty.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ten tunel bol úžasný! :) dokázala by som tam stáť celé hodiny a pozerať sa :) strašne sa mi to páčilo ako blízko im človek vie byť ... haha aj ja som sa obdivovala :D strašne sa mi potili ruky ako som ho držala :D ale nebolo to také strašné

   Odstrániť
 3. Úžasné fotky :) taky jsme tam letos byli a bylo to super, nejvíc se mi asi líbil ten tunel a hlazení rejnoků :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. wow dávám odběr, přesně takový typ blogu a článku miluju! jinak opravdu krásné fotky;)

  www.double-claire.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :) ďakujem krásne, to ma veľmi teší

   Odstrániť
 5. Ten ježeček :3 ♥
  http://kvilla7.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top