SECOND DAY IN BUDAPEST

Ahojte! Dnes pokračujem v Budapeštianskom denníčku a to dňom číslo dva. V nedeľu sme mali na pláne pozrieť si nejaké pamiatky a prejsť sa centrom. Večer sme si cez skvelú appku SYGIC TRAVEL naplánovali, čo všetko chceme vidieť a rozdelili sme si to na polovicu, aby sme zase z toľkého chodenia neodpadli. Autobusom sme sa odviezli na prvú zastávku, odkiaľ sme už len šlapali na určené miesta. Prešli sme cez Margaretin most a mali sme namierené k hrobke Gül Baba,ktorá je postavená v tureckom štýle. Avšak práve bola v prerábke a dnu sme sa nedostali, tak sme si užili aspoň výhľad na mesto. Cestou tam je poriadny stupák, takže sa celkom zapotíte. :D Pokračovali sme teda ďalej popri Dunaji, kým sme prišli k Rybárskej bašte. Už z fotiek sa mi táto stavba náramne páčila a vyzerá unikátne.

Z bašty bol tiež krásny výhľad a okrem nás to tam obzeralo aj množstvo turistov. Niečo sme pofotili a potom sme začali zháňať jedlo, pretože sme začínali byť dosť hladní. Zaujala nás neďaleká reštaurácia s vonkajším sedením, tak sme neváhali. Každý si dal to, na čo mal chuť, ja a Majka sme skončili pri kuracom steaku s hranolkami a šalátom. Celkom dosť dlho im trvalo, kým nám to priniesli. Pri prepočítavaní konečného účtu nám to vôbec nevychádzalo, hoci každý dal toľko peňazí, koľko mal dať. Zistili sme, že na účet si automaticky prirátali aj sprepitné, takže sme vlastne zaplatili viac, ako by sme mali. Dosť nás to prekvapilo, preto si aj vy dajte pozor. Niekedy to napíšu na jedálny či si účtujú nejaký poplatok alebo nie. My sme sa poučili. :)
Oddýchnutí sme po obede pokračovali ďalej. Videli sme parlament, ale zatiaľ len spoza Dunaja, odkiaľ sme si mohli spraviť pekné fotky. Keďže po ceste sme mali aj Budapešťský hrad, vybrali sme sa tam. Chvíľu sme pri ňom pobudli, pretože celé nádvorie a okolie je veľmi veľké a odfotili sme aj outfity. Z tohto hradu je asi najlepší výhľad na mesto, a môžete si zachytiť peknú scenériu parlamentu a známeho Reťazového mostu. Na druhú stranu sme sa po ňom aj prešli a mierili sme k Bazilike sv. Štefana. Práve cestou tam sme našli zmrzlináreň Gelarto Rosa, kde vám naberú zmrzlinu do tvaru ruže. Neváhali sme a museli sme ju ochutnať. Poviem vám tá moja s príchuťou slaného karamelu bola svetová. :) 

Do baziliky bol vstup zdarma a ja s Majkou sme sa išli pozrieť dovnútra. Toto rozhodnutie sme neoľutovali, pretože interiér je bohatý a krásny, hlavne pomaľovaný strop, ktorý si všetci fotili. :) Poobede sme nezabudli ani na kávičku a navštívili sme neďalekú kaviareň. Posledné hodiny sme trávili chodením po meste, pozeraním nejakých obchodov a kupovaním lístkov. V blízkosti sa nachádzala aj Synagóga, tam sme si však vstup nekúpili. Cestou sme narazili na dosť cool dizajn market, kde mali mnoho úžasných a originálnych vecičiek. Myslím, že týmto sme druhý deň uzavreli a unavení sme sa pobrali späť na byt. :)

Komentáre

  1. Budapešť je super, boli sme tam s drahým týždeň na svadobnej ceste a to mesto som si zamilovala! :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Krásné fotky! Do Budapešti bych se moc ráda podívala :) Stihli jste toho hodně.
    Meet My Lovely World

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top