KÁVIČKÁRKY #9 - JACOB CAFÉ

Ahojte! Dnešný príspevok som mala naplánovaný už dlhšie, ale nejako nebola vhodná chvíľa ho sem pridať, takže sa tu objavuje až teraz. Ak by niekto zabudol tak my dve s Majkou občas skočíme do nejakej novej kaviarničky, ktorá nám padne do oka a potom sa podelíme o naše pocity s vami tu na blogu. Ani teraz tomu nebude inak a zobrali sme si na paškál Jacob Café, ktorá sa nachádza na Miletičovej 16 v Bratislave. Náhodou ju objavila Majka a rozhodli sme sa ju vyskúšať. Ja osobne som o nej vôbec nevedela, tak ma prekvapilo, že hoci občas chodím okolo, nejako som ju nezaregistrovala. 
Možno to bude aj tým, že je v prevádzke zrejme len od tohto roku ( neviem presne ), takže o nej ešte veľa ľudí nevie. Určite nie je ľahké začínať s podobným biznisom, pretože mám pocit, že s kaviarňami v Bratislave sa akosi roztrhlo vrece. My sme prišli v menej typickom čase na kávu, asi pred dvanástou a vo vnútri sa nikto nenachádzal, tak sme boli hneď obslúžené. Vybrali sme si asi ten najmenší stôl :D, ale za to na tom najlepšom mieste pri okne s fotelkami. Predtým ako sme si sadli sme si ešte išli vybrať koláčik k pultu a rovno sme si aj objednali. Ako inak kapučíno. :) Ale papier s ponukou nájdete aj na stole a ten som si pozrela až potom. 
Objednali sme si teda dve kapučína za 1,70 € a z koláčovej ponuky úžasne vyzerajúcu pavlovu tortu a cheesecake. Je super, že cena kávy sa pohybuje max do 2 €, čo je na Bratislavu v podstate lacné. Koláčiky sú zase od 2,40 - 2,90. Z ponuky si môžete vybrať aj čaje, domáce limonády alebo raňajkové menu či slané pochutiny k vínu. Obom nám koláče veľmi chutili a kapučína mali penu do srdiečka. :) ♥ Pavlova torta bola veľmi ľahká a jemná, keďže je z bielkov a ovocie mu dodalo sviežosť. Ako plus hodnotíme pohár vody s citrónom ku káve, čo by mala byť v kaviarni samozrejmosť, no nie vždy ju človek dostane. Všimla som si, že ich špecialitou je práve servírovanie kávy či ovocných šalátov do čokoládových kornútikov. To znie tiež zaujímavo.
Vnútri sme sa cítili príjemne, v pozadí hrala fajnová hudba, nejaké francúzske skladby a jazzík. Interiér je tiež veľmi pekne spravený, páčila sa mi farebná kombinácia bielo-modrých stien a rôzne typy sedenia, či už drevené stoličky, veľký gauč, alebo kreslá, na ktorých sme sedeli my. Dokonca mali spravené aj sedenie vonku, čo oceníte najmä v teplých dňoch. Najviac nás však uchvátili štýlové svetlá, ktoré nechýbajú v žiadnom hipsterskom podniku a zaujímavé obrazy. Ak prídete s deťmi, pripravený je aj menší detský kútik, kde sa môžu vaše deti zabaviť. Posledným ''highlightom'' je určite čistič na ruky, ktorý sa tak často v podnikoch nevidí a my sme to hodnotili viac ako pozitívne. :)
Celkový dojem bol veľmi dobrý, škoda, že sme nezažili viac rušnú atmosféru, ale aspoň sme sa vyhli zvedavým pohľadom, keď sme si všetko fotili. Rozhodne túto kaviarničku odporúčame, priestorovo nie je najväčšia, ale stojí za návštevu. Ak máte náhodou cestu okolo Centralu, zájdite práve sem, keďže je odtiaľ vzdialená asi len 3 minútky, hneď pri ceste smerom k Saleziánom. To by bolo z dnešných kávičkárok všetko a ja sa už teším kam zavítame nabudúce. Prajem ešte pekný utorok!

Komentáre

 1. veľmi príjemná recenzia :) ja som teda veľký kávičkár a určite sa tam pri najbližšej voľnej chvílke pôjdeme pozrieť :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite choď :) Sám majiteľ je ako som sa dozvedela veľký kávičkár, takže kávu podáva s nesmiernou radosťou a láskou :)

   Odstrániť
 2. Tak tam to vyzerá naozaj krásne :) A koláčiky chutne! :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Mňam :) hned bych si dala úplně všechno! :) pěkný článek.

  Style Solution fashion blog
  Giveaway o Bourjois rtěnky :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Pěkné fotky :)
  Mám ráda kávárny a nejradši mám kapučíno nebo latté :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Lattè sme si myslím ešte nikde nedávali keďže sme kapučíno maniačky :D ale určite bude rovnako dobré :)

   Odstrániť
 5. To cappuccino vyzerá perfektne! Aj prostredie sa mi veľmi páči:) Keď budem najbližšie v Blave a budem mať čas, určite tam zájdem:)

  Letná giveaway na blogu!

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Úžasné fotky, musí to byť nádherná kaviarnička :D
  Girl with pink nails

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Hello!
  Beautiful pictures! ^^
  Amazing blog :)
  Would you like to support each other by follow on GFC and Google+?
  Please Let me know if you follow me and I’ll follow back.

  Thank you and see you soon, xx

  Debi
  http://www.deborabrazil.com.br/

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top