GREETINGS from BUDAPEST

Ahojte! Hlásime sa vám z Budapešti, kam sme sa vybrali spolu s našimi ďalšími dvoma kamarátmi ( Ivka a Filip ) na pár dňovú dovolenku. Po Prahe je to ďalšie miesto, ktoré sme sa rozhodli navštíviť a bližšie spoznať. Bývame v prenajatom byte, ktorý Filip našiel na airbnb.com. Je situovaný v strede mesta, takže sa ľahko dostaneme do centra a k zaujímavým miestam, okrem toho je priestranný a originálne zariadený (uvidíte čoskoro vo vlogu). 

Podobne ako do Prahy sme využili dopravu spoločnosti Student Agency, a.s. Ich autobusy sú nadštandardne vybavené (každé sedadlo má vlastnú obrazovku s filmami atď.) dokonca si môžete zadarmo vybrať z ponuky nápojov kávu, čaj či čokoládu. Za lístok zaplatíte do 10 euro, čo je pomerne výhodné. 

Hoci nsme započuli informáciu, že Budapešť má najlepšie vymyslenú infraštruktúru v celej Európe už pri prvom stretnutí s ich MHD sme sa presvedčili o opaku. Takmer všetky nadpisy a dôležité oznamy sú napísané po maďarsky s výnimkou automatou na kúpu lístkov, kde si môžete zvoliť aj slovenčinu. Prvý menší problém nastal, keď sme chceli využiť metro, ktoré sa práve opravovalo, takže sme museli použiť električku, čo nebolo veľmi jednoduché, keďže nebola prispôsobená na cestu s batožinou. Počas cesty električkou nás prekvapili miesta podobné našim Kopčanoch, Kamennému námestiu či Trnavskému mýtu, no diera ako každá iná. 
Po tom, čo sme sa ubytovali sme sa šli poprechádzať do neďalekého City Parku, pri ktorom sa nachádza aj veľmi pekný hrad Vajdahunyad. Boli sme očarení krásnou atmosférou zapadajúceho slnka. Z parku sme prešli na Hero square, ktoré nám všetkým pripomínalo Paríž a nafotili sme tu zopár fotiek, ktoré čoskoro uvidíte v outfitovom poste. Blízko tohto námestia sa nachádzajú veľké (zrejme už nefunkčné) presýpacie hodiny a symbolický pamätník k revolúcii v roku 1956. Všetci sme už pomaly začali byť hladní, a preto sme hľadali miesto, kde by sme sa mohli najesť. Ako to však už väčšinou býva v tomto okolí sme našli iba drahé reštaurácie. Dohodli sme sa, že cestou naspäť na byt nájdeme pizzeriu, ale to sa nestalo, tak sme nakoniec po rozhodovaní medzi McDonaldom a Burger Kingom skončili v Mekáči. Spokojní, s plnými bruchami sme sa vrátili domov a zvyšok večera sme strávili pozeraním fotiek a videí. 

To by bolo všetko z prvého dňa, už teraz sa môžete začať tešiť na ďalšie zaujímavé príspevky. Majte ešte pekný dník. :)
* mariorre a ajvn

Komentáre

 1. Ja som tam cez toto leto mala ísť s kamoškami, ale nejako nevidalo, snád sa mi to ešte tento rok podarí :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Budapest je kouzelna, rada se tam vratim. Ze Slovenska je asi SA dobra volba, osobne ale preferuju vlak :) Jezdi to podel Dunaje a je to opravdu podivana :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujeme za typ, nabudúce vyskúšame vlak :)

   Odstrániť
 3. Nádherné fotky :) Budapešť je jedným z najkrajších miest :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top