KÁVIČKÁRKY #7 - TASTING PRAGUE

Ahojte! Dnes sa dostávam k poslednému príspevku z Prahy. Keďže s Majkou sme milovníčky kávy a jedla, nemohli sme ani v Česku neochutnať niektoré špeciality. Tento diel kávičkárok bude trošku iný, keďže sme sem zaradili nielen kávu, ale aj všetko jedlo a maškrty, ktoré sme si dali. Je to také zhrnutie miest, kde sme boli, ktoré vám môže poslúžiť pre inšpiráciu, keď aj vy niekedy pôjdete do Prahy. Na výlete sme boli len krátko, preto sme nemohli ísť všade, no dúfam, že sa vám náš výber bude páčiť. :)
♥♥♥

/ Jugoslávská 15 / 120 00 / Praha 2 /
Prvú kaviareň, ktorú sme navštívili bola AnonymouS Coffee. Vyhliadli sme si ju už na internete a prekvapivo sa nachádzala v blízkosti nášho hotela. Bol akurát poobedný čas na kávu, tak sme sa rozhodli ochutnať kapučíno. Stálo 58 Kč a priniesli nám ju na drevenej tácke s pekným srdiečkovým obrázkom. Pena bola ozaj super a aj keď som si odpíjala, držala tam statočne. Ako mínus hodnotíme, že ku káve nedali pohár s vodou, čo by malo byť samozrejmosť a horšie umiestnené koláče, ktoré sme si všimli až keď sme odchádzali. :D Okrem kávových klasík si môžete dať aj filtrované kávy, nealkoholické a alkoholické nápoje. 

Celá kaviareň vyzerá štýlovo a prišla mi skôr taká hipsterská. Už keď som sa pozerala dovnútra, videla som zopár jednotlivcov ako pracovali na notebookoch, takže je to aj miesto, kde nájdete zástrčku, ak si potrebujete robiť veci. Najskôr som sa bála, že si nesadneme, avšak miesto bolo aj na poschodí. Stoly a stoličky boli z drevených paliet s vankúšmi, steny boli ručne popísané textom a nechýbalo ani typické logo skupiny anonymous. Cítili sme sa tu príjemne, v podniku vládla priateľská atmosféra a náš výber sme neoľutovali. :)
/ Na Bělidle 221/19 / 150 00 / Praha 5 /
Nemusíte byť fitness nadšenec, alebo človek, ktorý sa rád stravuje zdravo. Vo fitfoodie síce nájdete diétnejšie a zdravšie jedlá, no ocenia ich aj tí, čo si chcú z času na čas spestriť jedálniček. Reštaurácia je vhodná aj pre vegetariánov, vegánov či raw stravníkov. Nachádza sa v blízkosti Smíchovu v jednej uličke, takže by ste to mali hravo nájsť.

My sme fitfoodie navštívili v čase obeda a ja som si dala tomatovú polievku a teplý zeleninový quinoa šalát, Majka sójový burger. Cena jedál sa pohybuje okolo 100Kč a vyššie a na výber máte aj raňajkové menu, smoothies či zdravý koláčik. Na jedlo sme čakali pomerne dlho, a keď ho priniesli, vyzeralo veľmi čerstvo a farebne, že sa mu nedalo odolať. Páčilo sa mi, že mi pripomínalo jedlo, čo by som si dokázala urobiť aj doma a bolo aj podobne ochutené. Keby mi každý deň dokázal niekto takto navariť, nebola by som proti. :D 
/ Valentinská 11 / 110 00 / Praha 1 /
Na toto miestečko sme narazili náhodou, pretože sme sa akurát vracali z mesta, boli sme vyhladované a hľadali sme nejaké miesto, kde by sme sa mohli najesť. Mistral nám padol do oka, tak sme sa rozhodli vyskúšať niečo z ich menu. Má výhodnú polohu, nachádza sa v historickom strede Prahy a v centre vzdelanosti a umenia. Interiér je ladený do bleda a minimalisticky, vnútri je dostatok svetla a výhľad na rušnú ulicu. Vzadu sa nachádza aj zimná záhrada, ktorú sme si všimli až neskôr. :D  Menu sa opiera o tradičné české jedlá, ale nájdete tu aj zaujímavé medzinárodné pokrmy. 

Ja som si objednala Tofu s kari omáčkou, zeleninou a jasmínovou ryžou a Majka zemiakové ňoky s kuracím mäsom a špenátom. Vyskúšali sme ešte aj limonády, no tie nám až tak nechutili, pili sme už rozhodne lepšie a prišli nám také dosť vodové a málo ochutené. Ceny jedál sa pohybujú cca od 130Kč až po 200Kč a vyššie. Ja som so svojim výberom bola veľmi spokojná, veci s kari som si za poslednú dobu obľúbila a Majke chutilo tiež. Okrem hlavných jedál máte na výber aj denné menu, detské menu, dezerty, vína, kávu alebo koktejly. 
/ Rytířská 27 / 110 00 / Praha - Staré Mesto /
Po večeri sme si ešte spravili miesto aj na dezert a rozhodli sa vyskúšať vynikajúcu zmrzlinu Angelato. Smotanové zmrzliny sú vyrábané z pasterizovaného plnotučného mlieka a smotany z juhočeskej mliekárne a nie sú do nich pridané žiadne chemické či umelé farbivá. V ponuke sú aj ovocné sorbetty zo sezónneho ovocia či netradičné príchute. Ja som sa rozhodla vyskúšať mätovú a slaný karamel a Majka jahodový sorbet. Zmrzka nám veľmi chutila a boli sme radi, že sme celkom vychytali čas a nestáli sme až v tak dlhej rade. Pretože dopyt je tu ako u nás v KOUNE. :D Vybrať si môžete buď do kelímka, alebo kornútku a 1 kopček stojí 40 Kč.

5. Zmrzlina v trdelníku
Ísť do Prahy a neochutnať aspoň jeden trdelník so zmrzkou, ktorý predávajú na každom rohu by bol asi hriech. Hoci táto pochúťka preniká už aj do iných krajín, začalo to v Česku a rýchlo sa stala hitom instagramu. Neodolala som ani ja a jeden vyskúšala. Stojí okolo 150Kč aj so zmrzlinou, topingom či ovocím a je len na vás, ktorý stánok si vyberiete. Zmrzlina teplý trdelník ochladí a keď je teplo, rýchlo sa topí. :D Na konci som už nevedela ako to mám jesť, pretože som mala len vodu a nechcela som sa zašpiniť. Musela som si z neho odkusovať, našťastie ho dávajú do plastovej misky, takže sa to dá zvládnuť. Mne to chutilo, takže ho určite pri návšteve Prahy vyskúšajte.

6. Costa Coffee
Starbucks už na Slovensku máme, no Costu zatiaľ nie. Obe máme túto kaviareň radi, pretože sme ju občas navštívili v Anglicku. Cenovo prijateľnejšia ako Starbucks, preto sme sa rozhodli ju navštíviť. Ráno tam nebolo veľa ľudí a tak sme si osadili pohodlné miesto v sedačkách pri okne. Majka stavila na klasiku v podobe kapučína a ja som si dala cafe caramel. Bola vo veľkej šálke, čo mi pripomína trochu McDonalds style. Zaujali nás aj koláčiky, mňa hlavne okrúhly kávový cheesecake, ktorý, ako som sa dočítala, bol nový v ponuke. Chvíľu sme posedeli, ja som si prelistovala magazín, čo býva na stoloch a nakoniec sme šli odfotiť outfit. 

Komentáre

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top