KÁVIČKÁRKY #4 - ZEPPELIN CAFE AND SOUVENIRS

☕ Ahojte! Kávičkárky sú späť a dnes máme pre vás ďalší zaujímavý podnik v Bratislave, ktorý sme navštívili už druhý krát. Odporúčame sem zájsť počas letnej sezóny, keď si môžete kávičku vychutnať vonku a mať pocit ako by ste boli na dovolenke. Zeppelin sa nachádza v centre mesta, hneď pri Hlavnom námestí na ulici Sedlárska 10. Nie je to teda kaviarnička, ktorá by bola zašitá v nejakej uličke a neznáma, ale máte ju rovno pod nosom pri prechádzke mestom. 

☕ Keď vojdete do vnútra, nájdete tam obchod so suvenírmi, čo je super pre turistov, ale ak prejdete viac dozadu, prídete až ku koláčikom. :) Dá sa sedieť aj vo vnútri, ale je tam prítmie, preto radšej sedíme vonku, kde je svetlo a hlavne máme výhľad rovno na ulicu.
☕ Obsluha: Vždy sa najskôr ideme pozrieť, aké majú na výber koláčiky a hlavne ako vyzerajú, no a potom si objednáme a ideme si sadnúť. Takže neviem nejako presne povedať, koľko by to trvalo obsluhe, ale sedelo tam už viac ľudí, takže by si nás hneď určite všimli. 

☕ Ceny/menu: Potešila som sa, že na výber mali viacero cheesecakov, no aj iné zaujímavé koláče. Nakoniec voľba padla u mňa na zebrový cheese ( dvojfarebný ) a majka zvolila ovocný. Keďže bolo teplo a smädilo nás, objednali sme si každá aj limonádu, ja uhorka-mäta a Majka s lesným ovocím. Cenovo je to troška drahšie, ale čo sa čudovať keď je to v meste že? :D Obyčajná káva je za 1,70 €, ostatné su drahšie, koláč bola za 2,90 €, ale tiež je to rôzne, záleží od typu a limonády za 2,80 € 0,5l.

☕ Chuťovo boli tie koláčiky troška iné, ako som zvyknutá, musím povedať, že som jedla aj lepšie a limonáda tiež extrémne neprekvapila. Bolo v nej veľa ovocia, čo je super, nebola ani príliš sladká, takže na osvieženie to stačilo.

☕ Okrem kávy a zákuskov si však môžete objednať aj rôzne smoothies, víno, pivo, milkshaky, nealko, čaj či čokoládu. Ak nie ste na sladké, vnútri majú aj slané pochutiny a koláče domácej výroby, na ktoré si však budem musieť posvietiť nabudúce. :P
☕ Štýl: Tento podnik nás na prvý pohľad zaujal veľmi milým sedením - biele stoličky a stôl, na tom kvet a rozkošná cukornička. Vtedy sme si povedali, že ideme tam, vyzerá to super. Obom sa nám takýto design páči a je to ako stvorené na fotenie. Pripomína mi to také vintage, záhradné sedenie. Inšpirovali sa v podstate vzducholoďou ( Zeppelinom ), ktorá bola pomenovaná po jej tvorcovi. Tento motív sa nachádza aj v nápise pri vchode a aj vnútri v interiéri. Tam to vyzerá trošku ináč, ale pôsobí to veľmi útulne.

Tiež sa mi páčilo ako vyzeralo menu, myslím, že od našej poslednej návštevy ho vynovili, ale tuším aj zdraželi. :D

☕ Atmosféra: Ako som už spomínala, celkový dojem je ako na dovolenke tým, že sa sedí vonku. A potom aj okoloidúci pozerajú ako dobre vyzerá to, čo ste si objednali. :D Jediná chybička je asi obchod s kebabom hneď vedľa. Trošku to zaváňa, čo nemusí byť každému príjemné. Ale obsluha je milá a usmievavá. Tým, že predávajú aj suveníry tam chodí celkom dosť turistov, takže pri nich sa aj vy budete cítiť, že ste odinakiaľ. :D

Pre viac informácií si kliknite aj na ich FACEBOOK, či STRÁNKU, kde si môžete objednať koláče. :) Majte ešte krásnu nedeľu! Už teraz môžeme prezradiť, že nabudúce sa kávičkárky presunú do Trnavy.

Komentáre

 1. Limonády vyzerajú moc dobre. Rada by som si znovu urobila výlet do Bratislavy. :)

  http://lamodaeanarchia.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Najlepší príspevok za poslednú dobu, fakt super :)

  |SYDNEY SLEEK|

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Limonády vyzerajú fantasticky, verím, že aj tak chutili. U nás v Košiciach máme taktiež skvelé podniky, kde servírujú dokonalé jedlo a nápoje. :)

  www.rebelliouslily.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Limonády vyzerajú úžasne a ako ich vidím, potrebujem jednu! Vonku je neskutočné teplo a reálne si viem predstaviť, aké osviežujúce boli!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne tak, na horúčavy akè vonku už začali, sú takéto limonády na nezaplatenie :)

   Odstrániť
 5. Tak tam musím ísť! Vďaka za tip:)

  ak budeš mať chuť zapoj sa do giveaway!
  Dominicaminarik

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nemáš za čo :) dúfame, že sa ti tam bude páčiť ;)

   Odstrániť
 6. ahoj pozývam ťa na giveaway ktorá sa koná na mojom blogu ;)

  http://alexxiewstyle.blogspot.sk/2016/05/vikend-za-nami-prva-giveaway.html

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top