KÁVIČKÁRKY #1 - GRAMEC

Ahojte! Pripravili sme si pre vás ďalšiu novinku, ktorá súvisí s našimi návštevami rôznych kaviarní v Bratislave. Ako veľké milovníčky kapučína a dobrých zákuskov sme sa rozhodli jednotlivé miesta, ktoré navštívime dokumentovať. Dnes teda začneme prvou časťou z novej série KÁVIČKÁRKY, v ktorých budeme hodnotiť jednotlivé podniky v kritériách ako sú obsluha, atmosféra, ceny, kvalita, štýl a ďalšie. Dúfame, že sa vám články budú páčiť a že vás možno inšpirujeme a poradíme, kam zájsť v Bratislave na dobrú kávičku. Poďme teda na to. :)

V prvom dieli sme sa vybrali, podľa mňa do menej známej kaviarne. Volá sa GRAMEC a ja som napríklad o nej predtým vôbec nevedela. Rada však skúšam nové veci a podniky, preto som bola zvedavá, kde to je a čo nás čaká. 

POLOHA/DOSTUPNOSŤ: Nachádza sa blízko hradu za Domom U dobrého pastiera na Židovskej ulici č.3. Dá sa tam dostať zo Zochovej ulice, čo môže trvať tak 5 minút, alebo aj spod mosta SNP. Výhľad má von na ulicu, staromestské hradby a tiež na Dóm sv. Martina.
Keď sme dorazili na miesto, zostala som mierne v rozpakoch, či ísť dnu alebo nie, pretože to na prvý pohľad ako kaviarnička veľmi nevyzeralo, aj keď vonku stála tabuľa, kde vás na kávu lákali. Nebolo tam ani veľa ľudí, no napokon po pár minútach rozmýšľania sme sa rozhodli vojsť dnu. Veď na facebooku to všetci chválili, aj ich koláče. :)

ŠTÝL: Za nás sa táto kaviareň nesie v minimalizme a modernom štýle, sú tam biele steny, drevené stoly a zaujímavé svetielka, ktoré musia večer vyzerať super. Nás zaujali hlavne voľné miesta za stenou, a hlavne pri okne, kde ste mali svoje súkromie a videli vás akurát tak náhodní okoloidúci. A my práve takéto zašité miesta potrebujeme, kde sa na vás nikto divne nepozerá, že sa pol hodinu nastavujete, aby ste spravili dobrú fotku svojej objednávky. 

OBSLUHA: Je to menšie miesto, keď sme tam prišli, nebol tam takmer nikto, a preto za krátku chvíľku, ako sme sa posadili, za nami prišiel čašník a opýtal sa, čo si dáme. Na menu tiež šetrili a je to len jeden zalaminovaný papier, na ktorom máte všetko napísané, dokonca aj v AJ. Okrem kávy a koláča nám čašník ešte priniesol dva veľké poháre vody, čo bolo super, pretože niekedy vám dajú naozaj len malý pohárik. Po celý čas ako sme sedeli, a rozoberali blogové veci, nás nerušil, len nám prišiel zobrať poháre a taniere, no nechal nás s vodou sedieť tak dlho, ako sme potrebovali. :)
KOLÁČ/KÁVA: Obe sme si objednali kapučíno a každá z nás koláč, čo mali v ponuke. Niekedy si máte problém vybrať zo širokej ponuky všelijakých koláčov, že si nakoniec nedáte žiaden. A tu boli na výber len dva a ani sme ich predtým nevideli, no už podľa popisu sa nám pozdávali a s napätím sme čakali, čo nám prinesú. Ja som si dala slaný karamel s hruškami a Majka čokoládový fudge. Vyzerali úžasne a aj tak chutili. Naozaj boli famózne a čoko fudge na to, že je prevažne čokoládový, bol ľahký a svieži zároveň. Rozhodne to boli jedny z naj zákuskov, aké sme ochutnali, čo by ste na tento podnik vôbec nepovedali.

Čo sa kávy týka, nebolo to nič ohurujúce, skôr taká klasika ako inde. Mne osobne by sa páčilo, keby vedeli urobiť niečo zaujímavé s penou na vrchu, ako to robia v tých hipster kaviarňach, ale koláč to všetko vyvážil.

CENY/MENU: Boli sme celkom prekvapené aj cenami, ktoré neboli vôbec vysoké, na to že ste v centre. Kávy sa pohybujú od 1,30 - 2 €, čo je cenovo primerané, a koláče stáli 3 €. Menu je spravené aj pre nekávičkárov a Gramec ponúka tiež domáce limonády, džúsy, pivo a aj víno. Čiže je to v podstate aj bar.
HUDBA: Atmosféru dotvárala aj špecifická hudba, ktorá nebola mainstreamová, nehralo žiadne rádio, ale boli to len melódie. Ale veľmi štýlové melódie, ktoré boli také do pohody, a podľa Majky by sa hodili aj ako podmaz to beauty videa. :D Nebola rušivá a myslím, že by nevadila žiadnej vekovej kategórii.

Celkovo sme sa v GRAMCI cítili fajn, pretože sme mali súkromie a cítili sme sa ako na nejakom interview. Obe sme sa zhodli, že toto miesto by bolo vhodné na hocaké stretko, keď chcete mať aj trošku súkromia a nemusíte dlho čakať, kým vám prinesú objednávku. Koláč milo prekvapil a kľudne by sme sa sem vrátili opäť. Ak budete mať niekedy cestu okolo hradu, určite sa tu zastavte a neoľutujete. Sledujte ich aj na facebooku, kde pridávajú koláče, ktoré majú aktuálne v ponuke a možno nalákajú aj vás, alebo Instagrame.

Komentáre

 1. celkom super nápad - testovať takto kaviarničky :) ja som o tejto nevedela, ale po tom čo si o nej písala aj po tom, že vidím že tie zákusky dobre vyzerajú by som sa tam určite išla niekedy pozrieť :)

  Dominika Makarová fashion blog

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :) rozhodne to stojí za to, tie koláče sú neskutočné :)

   Odstrániť
 2. Sakra, zrovna dojím oběd a hned mi musíte dělat takové chutě :D. Zákuskem bych opravdu nepohrdla. :)
  www.andie-chambers.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Vyzerá to tam krásne a tie koláčiky ♥
  My blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. jednoznačne odporúčame vyskúšať :)

   Odstrániť
 4. Skvělé tipy, úplně jsem dostala chuť na dortík a kávičku :))

  http://s-hejvi.blog.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 5. No a teď mám chuť na nějakou dobrotu :D :) Super článek :)

  Nikola Mills

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top