Zaanse Schans & Amsterdam / Benelux Day 3

* Ahojte! Tak dnes sa konečne dostávam k poslednej časti môjho výletu v Beneluxe. Už od rána bolo škaredé počasie a báli sme sa, či nám to nepokazí celý deň. Prvá zastávka bola v krásnom skanzene Zaanse Schans, kde je okrem zelenej trávy a veterných mlynov množstvo obchodíkov s typickými holandskými produktmi. Bolo naozaj ťažké vybrať si z toľkého množstva syrov či suvenírov. Nemali sme príliš veľa času na prezretie všetkého, ale snažili sme sa stihnúť čo najviac. Spravili sme fotky, nakúpili a kochali sa krásnym prostredím. Na konci sme si uvedomili, že sme vlastne nevideli žiadne dreváky a na poslednú chvíľu sme vošli do obchodu, kde boli. Stálo nás to asi 15 minútové meškanie k autobusu, no stálo to za to. :D To je tak keď ste typ človeka, čo sa snaží byť všade na čas. Potom sme sa už konečne vybrali do Amsterdamu.

* Hi guys! Today is the day I will finally tell you about my last day in Benelux. It's been such a bad weather since morning so we were worrying that this might ruin our whole day. The first stop was in Zaanse Schans where are except green grass and windmills so many shops with typical products. It was really hard to decide what to buy for home. We actually didn't have much time to see everything but we tried to see as much as possible. Taking photos, shopping and just looking around was our plan. At the end we realised that we haven't seen any clogs so we went to a museum-shop where they had them. We were about 15 minutes late but it was definitelly worth it. :D Thats when you are that kind of person who has to be everywhere on time. After that we finally moved to Amsterdam.

* Na náš výlet do Amsterdamu som sa po celý čas tešila asi najviac, ale nedopadol práve najlepšie. Ako som už myslím spomínala, tento zájazd nedopadol práve najlepšie a to najmä vďaka zlyhaniu nášho sprievodcu a celkovou organizáciou. Začali sme s prehliadkou mesta, no ako inak, výklad ma nebavil počúvať a opäť bol príliš dlhý a čas sa nám krátil. Išli sme aj cez štvrť červených svetiel, okolo kvetinového trhu a dlhšou prechádzkou sme sa dostali až k múzeám. Celý čas nám situáciu znepríjemňovali prehánky a človek si ani nestačil všímať okolie, pretože sme sa schovávali pod dáždnikmi a išli sme pomerne rýchlo. Raz lialo, potom zase vyšlo slnko. A toto sa neustále opakovalo. Išli sme sa schovať do jedného z múzeí a vybrali sme si diamantové. Naozaj ak chcete vidieť z Amsterdamu čo najviac, určite jeden deň nestačí. 

* I was really looking forward to our trip to Amsterdam but it went wrong. As I told you before our guide was terrible and the whole organisation was bad. We've started with the city tour that was ruined with rain. Once it was raining and after a while it was sunny again. Everyone had to use their umbrellas and we couldn't really enjoy the country. We saw the red light district, flower market and we ended up next to the museums. There are lot of interesting museums to see but we only had time for one so we chose the Diamond one. If you wanna see everything one day is not enough. 
* Múzeum nebolo až tak veľké a preto sme ho prešli v celku rýchlo, no stále sme mali kopu času do odchodu. Vonku sme si kúpili burger a schovávali sa pred dažďom. Chceli sme sa povoziť aj na lodi, čo premáva po grachtoch, no vzhľadom na nepriaznivé počasie sa nám nechcelo vyhadzovať peniaze za celodenný lístok. Preto sme sa ja a Janka rozhodli ísť pešo a pokúpiť ešte posledné suveníry. Aj sme sa chvíľu schovávali, keď bol najväčší lejak, no nemohli sme stále len stáť na mieste. Keďže pršalo, nedalo sa ani fotiť a pomaly ani vlogovať nie. :D Skončili sme v McDonalde, kde sme potom prečkali väčšinu času kým sme sa nepresunuli k autobusu. Opäť nás čakala nie veľmi príjemná cesta domov autobusom, dokonca nám púšťali dosť hrozné filmy, ako keby nemali niečo lepšie. Našťastie sme to všetko zvládli v poriadku, ale s CK Daka na zájazd tak skoro asi nepôjdem. :)

* Museum wasn't so big so when we saw everything we still had a lot of time. Outside we found some street shop where we bought a burger. We were thinking about going on a boat that was running around the city but the ticket would not be worth to buy. So me and Janka decided to walk and buy the last souvenirs. For a while we were hiding from the rain but we couldn't stay on the same place. Later it was not possible to take photos so at least I tried to make photos. :D We ended up in McDonalds where we were waiting until our leaving time. Again we had to survive not really comfortable way home, even the movies they were playing were terrible. :D Fortunately we arrived home safely with lots of experiences but I think the next time I won't choose this travel agancy again. :)

Komentáre

 1. Parádne fotky :) Muselo tam byť krásne :)
  www.aduliksun.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Amsterdam musí být krásný, ale je škoda, že jste měli tak škaredé počasí :/ Já jsem byla před měsícem v Anglii a první den jsme jeli do centra Londýna a bohužel nám tam taky pořád pršelo. Ale i tak jsme si to užili :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. krasne fotky:) letos jsem taky tam zajela se podivat a je to tak krasne jak na fotkach:)

  Bridge of Memories

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Dokonalosť ♥ Raz sa tam určite chcem pozrieť :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Krásné fotky! Chystám se tam příští rok na jaře <3
  Meet My Lovely World

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Osobne ma Amsterdam nenadchol, ale holandský vidiek milujem. Ten musí byť pre hospodárske zvieratá rajom :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Osobne ma Amsterdam nenadchol, ale holandský vidiek milujem. Ten musí byť pre hospodárske zvieratá rajom :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top