Exploring Brussel / Benelux Day 1 + vlog

✈ Ahojky! Včera som sa vrátila z môjho prvého výletu, čo bol teda Benelux - Belgicko a Holandsko a sprinášam vám prvý príspevok. Pobyt som absolvovala s cestovnou kanceláriou DAKA, ale musím bohužiaľ povedať, že som celkom sklamaná a čakala som viac. Ale o tom v samostatnom článku, ktorý plánujem keď sa vrátim aj z Ríma. Ale späť k výletu. Po únavnej ceste autobusom, ktorú ani neverím, že som prežila vzadu na 5ke sme sa nad ránom dostali na našu prvú zastávku, čo bolo Waterloo. 

Hi! I came back yesterday from my first trip Benelux - Belgium and Neherlands so here is the first post. I went with a DAKA travel agency, but honestly I have to say I am quite disappointed and I expected a bit more. But I will do a separate post about everything when I'll come back from Rome. So back to the trip. After a really uncomfortable bus drive, that I survived on the back seat we finally arrived to our first place - Waterloo.
✈ 1. Waterloo - na tomto mieste sa odohrala bitka medzi francúzskymi a britsko-nizozemsko-nemeckými vojskami. V tejto bitke bojoval Napoleon a prehral. Dorazili sme skoro ráno okolo 8smej hodiny takže sme tam boli asi prví, lenže všetky atrakcie sa otvárali až neskôr, takže sme ani jednu nemohli navštíviť. Už z diaľky sa na menšom kopci týči socha leva, symbol holandska. Okolo sú rozľahlé polia, nič veľmi zaujímavé či už na pozeranie, alebo na fotenie. Možno keby sme sa len neprechádzali dookola, ale aj niečo navštívili, či už múzeum alebo výhliadku, urobilo by toto miesto na mňa väčší dojem. :P

Waterloo - the place where a famous battle between Napoleon and British army with their allies. We came here early in the morning - it was 8 o'clock so we couldn't visit any of the attractions as they were opening later. Small hill with a lion statue is a symbol of Netherlands and is visible at the top. Around are huge fields so nothing really interesting to be photographed or looking. Maybe it would make a bigger impression on me if I actually saw something such as the museum or view.

✈ 2. Brussel - našu prehliadku mesta sme začali pri Kráľovskom paláci, ktorý však nebol už prístupný pre verejnosť a obdivovať sme ho mohli akurát zvonka. Ďalej sme sa presúvali ulicami mesta až ku katedrále archanjela Michala, kde sme podľa mňa strávili až zbytočne veľa času. :D Potom sme sa dostali na námestie s radnicou a končili sme pri cikajúcom chlapcovi. Toho obliekajú do rôznych kostýmov, čo mu podľa mňa na kráse veľa nepridáva a vôbec sa mi nepáčil. :D Hneď potom sme dostali 3hodinové voľno a bez mapy sme len náhodne chodili uličkami a pozerali obchody a okolie. Dali sme si wafflu s jahodami a čokoládou, ktorá bola veľmi sladká ale výborná. Začalo pršať a tak sme sa išli schovať do obchodov. Našli sme New Look a nakoniec Primark, kde bol naozaj nátresk ( ale čo sa čudujem? ) a dovnútra púšťali SBSkari ľudí postupne. Nevynechali sme obchodíky, kde predávali čokolády, pralinky, mini waffle a samozrejme aj suveníry.

Brussel - we started our city tour at the Royal palace but we couldn't visit it, as at this time is not opened for the public anymore. We were walking through the streets to get to the Cathedral of St. Michal and St. Gudula where we spent quite a lot of time that was really unimportant. :D Then we moved to the square with the Town Hall and continued to Mannekin Pis. They are actually dressing him with different costumes that I don't like at all and I think he looks weird and not nice. :D After that we had about 3 hours of free time so without map we were just looking around, visiting shops and taking pictures. I am happy we bought a waffle with strawberries and it was delicious. Then it was raining so we hided in New Look and Primark. We couldn't miss shops with typical chocolates, mini waffles, pralines and also souvenirs.
✈ 3. Atomium a žiadna Mini-Europe - ako posledné sme sa presunuli k Atómiu a mali sme naplánovanú aj návštevu miniatúr európskych pamiatok. Nielenže sme sa hnali, aby sme vôbec stihli posledný vstup do atómia, my sme vlastne už nestihli Mini-Europe. Ani si neviete predstaviť to sklamanie, keď ste sa v podstate na tento bod programu tešili najviac. Náš úžasný sprievodca si nezistil, dokedy je otvorené, lenže to mi zážitok nenahradí. Tak sme sa aspoň pomotali v tom atómiu. Bolo to zaujímavé, výhľad síce nie je taký veľkolepý, ako napríklad z eiffelovky, za to výťah a schody vedúce do jednotlivých gulí zaujímavé rozhodne boli a občas som sa cítila ako na vesmírnej lodi. Jedno poschodie bolo venované zraku a videli sme ako rozdielne vidí človek a zvieratá ( pes, had, včelam, ryba .. ). Potom nasledoval presun na náš prvý hotel, ktorý bol veľmi pekný, ale podľa môjho názoru sme prišli dosť skoro, tak sme si sadli na jedno pivo do neďalekého podniku. 

Späť sme išli naozaj unavené, dolámané ešte z cesty autobusom, ale dúfali sme, že ďalší deň bude o niečo lepší. :P Nakoniec sme však usúdili, že tento prvý deň bol predsa len najlepší. 

Atomium and no Mini-Europe - the last place was Atomium and Mini-Europe. We were in a big hurry to get to the last atomium entrance but what was even worse - we missed mini-europe. :( You can't imagine how disappointed I was because I was mostly looking forward to it. Our amazing guide didn't know the opening hours but well this is inexcusable. So we spent an hour in atomium. It was really interesting, the view was not so magnificient as from the eiffel tower but the elevator and stairs were interesting and sometimes I felt like in a space ship. I liked one floor that was about sight and we could see the differences between a human and some animals. Afterwards, our bus took us to the first hotel that was really nice. But I think we arrived really early so we bought a beer in a close pub.

We were looking forward to our beds and we were tired after our bus drive and we were hoping for a better tomorrow. :P But at the end we conclude that the first day was actually the best.

Komentáre

 1. Úžasné fotky, do Belgie bych se taky ráda podívala :)

  Ili Libertad

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Skvelé fotky. Vlog sa mi veľmi páčil, teším sa na ďalší :)

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Úžasný článek :)

  Zvu tě na Dior giveaway :)
  www.stylesolution.cz

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top