CROATIA PHOTODIARY PART 2

☀ Ahojte! Dnes tu mám pokračovanie Chorvátskeho článku a ďalšiu várku fotiek. Poďme sa teda vrhnúť na to. :) V Rovinj sme boli práve v čase, keď sa konala Rovinjská noc a v centre na nás čakal sprievodný program chorvátskych spevákov a skupín. O pol noci mal byť aj ohňostroj, na ktorý sme si samozrejme počkali. Práve v tento večer bolo v meste neskutočné množstvo ľudí, že predrať cez nich nebolo vôbec jednoduché a zvládli sme to len spoločnými silami pochytaní za ruky. :D Nemám rada keď som niekde stlačená v dave ako sardinka bez možnosti úniku. Miesto sme si predsa len našli ale na ohňostroj sme sa presunuli inde, kde bolo ľudí podstatne menej. Ohňostroj začal asi o hodinu neskôr ako sme predpokladali a tak sme si hodinku ešte posedeli, postáli, ale čakanie stálo za to a ohňostroj bol veľkolepý nad morskou hladinou. Takto blízko som stála naposledy hádam ešte v anglicku a je to iný zážitok ako sledovať ho napríklad z okna. :)

☀ Hi! Today I have another photos from my Croatia holiday. Let's get better started. :) While I was in Rovinj we experienced a Rovinj's night with lot of musicians, lot of people and amazing fireworks. We were waiting for it till midnight and it actually an hour late. At this time there were so many people so it was not easy to slash between them. We did it tohgether holding each others hands. I hate when you feel like a sardine in a can without ability to move around. But at least in the end we found some place where to stand and where were not that many people. All the waiting for the firework was definitely worth it and I liked it a lot. I can't remember when was the last time I've been standing so close to it... maybe in England. And I can really say it is a different experience standing underneath than watching it out of the window. :)
☀ Ďalším úžasným zážitkom bol ''hon na defíny''. Doslova mi to tak prišlo keď sa za nimi hnala nielen naša loď, ale aj niektoré ďalšie. V Chorvátsku sú tieto plavby veľmi populárne a lákajú najmä turistov. Dúfala som, že ich teda aj uvidíme a naozaj sa tak aj stalo. Bol podvečer a spolu v skupinkách sa pred nami predvádzali. Trvalo to niekoľko desiatok minút kým sme si stihli všetko pofotiť, popozerať a kým neodplávali do stratena. Bolo to úžasné, pretože mám delfíny strašne rada a mojim snom si je raz s nimi zaplávať. Ale toto nebol koniec. Pre dobrú náladu nám domáci nalial a potom to už išlo. Začalo to veľmi jemne, pár z nás sa rozhodlo hýbať sa do chorvátskych rytmov, ale postupne sa pridávali aj ďalší až sa z naše lode stala párty loď. Slnko zapadalo a my sme sa plavili, spievali, tancovali a pili. :D Okrem našej veľkej skupinky tam boli aj iní ľudia, ktorí sa buď nechápavo pozerali akoby nič podobné ešte nevideli, alebo sa pridali k nám. :D Dobrá nálada nám ostala aj po tom čo sme vystúpili a na túto ''životnú'' plavbu asi tak skoro nezabudnem.

☀ Another amazing experience was watching the dolphins. It looked like we were hunting them as there were a different boats that joined us. These cruises are really popular in Croatia especiall for tourists. I hoped that we will see some of these beautiful animals and my wish came true. There were a few groups of them showing their nice moves and jumping too. It lasted a several minutes and everyone was making photos, videos or just observing till they disappeared in the distance. This experience was amazing as dolphins are one of my favourite animals and I hope one day I'll be swimming with them. But this was not the end. For a better mood we got some drinks and we ended up dancing, shouting and having a great party time while croatian sounds were playing. Some people were looking on us like if they haven't seen anything like this before and some people joined us. This good mood stayed in us even when we were safe back on the land but I will remember this cruise for long time I think. 
☀ Plus na koniec bonusová story. :D Keď bol už asi posledný deň a mysleli sme, že bude škaredé počasie, rozhodli sme sa ísť do neďalekého mesta Pula. Všetko bolo v najlepšom poriadku až kým sme neboli pár kilometrov od mesta kde sa tvorila dlhá kolóna. Už to bolo celkom divné, no dúfali sme, že to bude lepšie. Predsa len sme sa nakoniec do Puly dostali, ibaže sme nenašli žiadne parkovacie miesto. :D V celom meste bolo toľko áut, že keby šoférujem, asi by som stratila nervy. Na každom semafore, kruháči, jednoducho všade sa nedalo poriadne hýbať a nájsť miesto pre 3 autá bolo umenie. Celkom dlho sme zvládli krúžiť po meste a aspoň takto si vychutnať atmosféru mesta. :D Čo tiež malo niečo do seba. :D I keď sme to nakoniec vzdali, zážitok to rozhodne bol veľmi vyčerpávajúci. Zrejme sa všetci toho dňa rozhodli, že pôjdu na výlet do najbližšieho väčšieho mesta a takto to dopadlo. 

☀ And at the end I have a bonus story for you. :D The last we thought that the weather won't be really good so we decided to go on a trip to the town Pula. Everything was fine till we ended up in a columns of cars few kilometres away. It was kind of weird but we kept calm hoping it won't be that terrible. We actually made it to Pula but we didn't find any parking place for 3 cars. :D If I was a driver I woul gave up as it is really stresfull driving in a full city where you chave to be careful all the time if you don't want to bump into another car. We spent circling around for long time so I actually saw some interesting things out of the car window. :D Even if we gave up in the end this experience is really unforgetable and exhausting. I think everyone that day decided to visit the nearest town and this is how it ended.

Komentáre

 1. Super fotky.
  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Chorvatsko je vážně nádherné, skvělé fotky! :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 3. skvelé fotky! ja som delfínov videla v gréckuu plávali celkom blízko pláže, neskutočne nádherné zvieratá <3

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Nádherné fotky, muselo byť skvele!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. OH WOW!
  Super fotky, fakt talent!

  Happy Tuesday!
  With love,
  Suzy ( ˘ ³˘)♥

  THE KAWAII PLANET

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ta fotka s delfínama je nejlepší ♥ i ostatní se ale moc povedly

  OdpovedaťOdstrániť
 7. krasne fotky xx

  www.bridgeofmemories.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top