Antwerp, beach & Den Haag / Benelux Day 2

Ahojte! Dnes som sa už definitívne vrátila z mojich ciest a tak sa konečne môžem viac venovať príspevkom a videám. Pokračujem teda druhým dňom v Beneluxe, ktorý bol taktiež veľmi zaujímavý a navštívili sme pomerne veľa miest. Poslednou zastávkou v Belgicku boli Antverpy. Prezreli sme si námestie s typickými domčekmi, prístav, ktorý je druhý najväčší v Európe a po kratšom rozchode sme pokračovali už do Holandska. Krátku zastávku na fotenie sme si spravili v meste Rotterdam, konkrétne pri moste Erasmus. Škoda, že sme sa tu nezdržali dlhšie, pretože má určite aj toto mesto veľa zaujímavého, no my sme pokračovali na holandskú pláž známu aj ako holandské miami - Schaveningen.

Hi! Today I finally came back from my trips so I can now focus on blog posts and videos. So now I will continue with the day two that was also really interesting and we visited quite a lot of places. The last stop in Belgium was Antwerp where we saw the square with typical houses, port that is the second largest in Europe and after our free time we left for Holland. Small break to take photos was in Rotterdam near the Erasmus bridge. What a shame we couldn't stay longer as I am pretty sure this city would be amazing to visit. But we were going to the beach, know also as a miami of Netherlands - Schaveningen.

Na pláž som sa veľmi tešila, ale bohužiaľ sme tam strávili len veľmi malú chvíľku. Prešli sme popri Grand Hoteli, ktorý je jeden z najdrahších a potom nás čakal rozchod na pláži. Nechápala som, že sme mali len trištvrte hodinku a mala som pocit, že okrem fotiek som nič poriadne nestihla. Na brehu bolo strašne veľa mušlí a tak sme neodolali si nejaké aj nazbierať. Ja sama mám už doma nejaké ako dekoráciu. Nestihli sme sa prejsť ani po móle a len tak tak som si stihla kúpiť obed. Vôbec neviem, čo som si to kúpila, ale bolo to niečo morské a chutilo to dobre. :D 

I was really looking forward to the beach but we were there not even an hour. We saw a Grand Hotel that is one of the most expensive hotels. I didn't want to leave so early as I didn't have the chance to walk through the pier or explore this place a bit more. We found many seashells on the shore so we picked up a few for home. At least I bought some lunch. I still don't know what I was eating but it was good. :D 
Pokračovali sme prehliadkou mesta Haag a nasledovalo samozrejme osobné voľno. To je najlepšie dať osobné voľno bez toho aby ste mali vôbec šajnu kde čo je. Mapu nikto nemal a ani nedostal. A voľno bolo také krátke, že ste pomaly nemali čas dať si ani kávu a sadnúť si, lebo ste hneď museli utekať za skupinou a odchádzalo sa. Ako vo väčšine holandských miest, aj tu bolo extrémne množstvo bicyklov a trebalo si dávať pozor aby vás niečo nezrazilo. :D S Jankou sme si sadli na kávu a potom sme sa snažili zohnať suveníry. Ale obchodov pre turistov tu veľa nebolo, tuším že sme boli v Tigeri, čo je aj u nás. Nakoniec som sa musela uspokojiť aspoň s pohľadnicami.

The next stop was Den Haag and of course we had again some free time there. But we didn't know where to go as nobody had a map. Our free time was short so we had time only for a coffee and then we were trying to find some souvenir shop. As in most of the cities in Netherlands, so many people were riding a bike so we had to pay attention. We ended up only with a postcards as there were no shops for tourists. :/
Celý deň sme zakončili v starobylom mestečku Delft. Opäť sme videli len námestíčko a nejaký kostol. A potom, prekvapenie, opäť sme sa motali sami. :D Pomaly už išli zatvárať obchody a tak sme rýchlo skočili do potravín. Začalo už aj pršať a tak sme využili požičané dáždniky ( asi jediné pozitívum na tomto zájazde ). Veľmi sa mi páčili uličky, ktoré vyzerali naozaj čarovne skoro ako v Amsterdame. Na večeru sme si dali panini so šunkou a syrom a hneď potom sme odchádzali na hotel. Podľa môjho názoru sme vždy chodili veľmi skoro, takže sme sa mohli radšej dlhšie motať v mestách. 

We ended our day in a Delft town. Again we saw a square and some church or cathedral. And you know what? We had another free time, Shops were closing so we were hurrying to the supermarket. Later it was raining so everyone used a borrowed umbrella. I loved the streets that looked so magical as in Amsterdam. For dinner we bought a panini with ham and cheese and after that we went to our hotel. I think we were always arriving too early so we could have spent much more time in towns.

Komentáre

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top