CROATIA PHOTODIARY 2016

  Ahojte! Po dlhšej nečinnosti sa vám opäť hlásim s novým príspevkom. A bude to konkrétne zopár fotiek z dovolenky v Chorvátsku, ktorú som absolvovala v posledných dňoch. Išla som tam s táborovou partiou, kde robím vedúcu a dokopy nás bolo 17. Takže si viete predstaviť, že nuda rozhodne nebola. :) Bývali sme v mestečku Rovinj, ktoré sa nachádza na poloostrove Istria. Naše vilky z Villas Rubin Resort sa nachádzali len kúsok od hlavného centra, kde sme sa dopravovali autami. More nebolo vôbec teplé a keby som do neho neskočila, je možné, že by som sa ani neokúpala. :D Mestečko dýcha históriou a všade naokolo môžete vidieť starobylé domy, uličky a množstvo obchodíkov so suvenírmi. Mala som možnosť absolvovať až dve plavby loďou, takže som si mohla vychutnať pohľad na celé mesto aj z mora a naozaj to stálo za to. A o nádherných scenériách so západom slnka ani nehovorím.

  EN: Hi! After a longer inactivity I am back with a new post. And its going to be a few photos from my holidays in Croatia where I was over the past days. I went there with a big group of people I know from the children's camp and we were 17. So you can imagine that this holiday was not boring at all. :) We lived in Rovinj that is situated on a peninsula Istria. Our villas from Villas Rubin Resort were really close to the town centre where we were going by cars. The sea was quite cold so if I didn't jump in I would probably end up dry. :D The town is very historical that you can see on the buildings, cute lanes and lots of souvenir shops. I had an opportunity to experience a cruise on a boat two times so I had such a great city view that was definitelly worth it. And I was speechles while watching sunsets. 
 V meste sa nachádzal aj trh s naozaj neskutočne veľkým ovocím, či už to bolo hrozno alebo nektarinky. A dokonca aj rybý trh na ktorom som síce nebola, ale mala som možnosť ochutnať jednu rybičku na obed. :) Keď už je reč o jedle na večeru sme vždy chodili do tej istej reštaurácie. Keď náhodou niekedy pôjdete do Rovinj, nezabudnite zájsť do ''La Riva'' reštiky, kde vám naservírujú naozaj výbornú pizzu dokonca aj s mušľami či krevetami. Ale veľký výber je tam aj z iných jedál, či už cestovín alebo mäsa. Normálne celú pizzu nezjem, ale tu by to bol veľký hriech. Len si dajte pozor na limonádu, lebo tá bola každý večer dosť kyslá a museli sme dosť cukrovať. :D Okrem tejto reštaurácie sme sa niekoľkokrát vrátili aj do zmrzlinárne, kde bola zmrzka síce najdrahšia, ale zato najlepšia a ich pistáciová či banán-čoko-oriešok boli svetové.

 EN: In the town was also a market with such a huge fruit and they were selling also fishes. I actually tasted one fish for lunch and it was amazing. :) When talking about food for dinner we were going to the same restaurant every evening. ''La  Riva'' was our place where you can get the best pizza with shells and shrimps. But you can choose from their pasta or meat meals too. I normally can't eat the whole pizza but it would be a sin to leave even a piece of it on the plate. But be careful with the lemonade that was everytime too sour so we had to use quite a lot of sugar. :D Except this restaurant we visited our favourite ice cream shop a few times. I think it was the most expensive ice cream but with the best taste and their pistachio or banana-chocholate-hazelnut flavours were perfect.
  Pre dnešok je to všetko. Ale určite nie z tejto dovolenky. Stále mám ešte zopár pekných záberov s ktorými sa rada s vami podelím, takže sa tu určite ešte podobný článok objaví. Napríklad aj s delfínmi. :) Po celý čas som vlogovala a dúfam, že sa mi podarí všetko nejako postrihať, kedže mám nový editačný program a asi mi bude chvíľu trvať, kým sa v ňom naučím robiť. Hádam to bude čím skôr, aby som konečne trošku zaplnila aj svoj youtube. :) Zobrala som si síce zrkadlovku, ale celý čas som fotila na nikon coolpix S9700 s ktorým som točila aj videá. Dúfam, že fotky sa vám páčia a čoskoro čakajte moje ďalšie cestovateľské zážitky! Majte ešte krásny štvrtok. 

 EN: This is all for today. But not from my holiday. I still have some great shots I would like to share with you so there will be definitelly another post like this. With dolphins for example. :) I was vlogging the whole time and I hope I will be able to edit everything as I have a new editing programme I am not pro with. I need to refresh my youtube a bit. :) I took my camera with me but I was shooting all the time with nikon coolpix S9700 I am using for videos. I hope that you like my photos and you can look forward to more travelling experiences! Have a nice thursday.

Komentáre

 1. Wow, prekrásne miesto, rozhodne by sa mi tam páčilo :D

  http://lamodaeanarchia.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tam to znám, ikdyž vlastně projeli jsme za ta léta už celé Chorvatsko :) Je to tam nádherné, můj druhý domov, ale letos jsme byli v Itálii, takže snad další rok Chorvatsko!

  www.dollwithcoffee.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 3. To jsou nádherné fotky! Věřím, že sis to pořádně užila a nemůžu se dočkat dalších fotek :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Boží fotky! :))

  http://style-and-smile15.blogspot.co.uk/

  OdpovedaťOdstrániť
 5. krasa do chorvatska by som sa išla pozrieť

  OdpovedaťOdstrániť
 6. chorvatsko je prostě úžasná země! a ty fotky jsou naprosto dokonalé :)
  in another galaxy

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Krásne fotky! Chorvátsko má svoje čaro, aj napriek tomu, že si to už veľa ľudí nemyslí. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. milujem Chorvátsko ! každý rok sa do neho rada vraciam. Tento rok sa to však nepodarilo a normálne mi to chýba ! :D krásne fotky :)
  MY BLOG : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 9. skvele fotky!:)

  www.bridgeofmemories.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 10. och tie delfíny sú úžasné!!! Ešte som ich v Chorvátsku nezažila :( inak krásne fotky, Pulu som videla minulý rok, bolo tam super :)
  Drew's Beauty

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top