DISNEYLAND PARIS - Day 3

Po menšej prestávke je tu posledná - tretia časť môjho výletu v Paríži. Mala som možnosť ísť prvý krát do Disneylandu a poviem vám, že to bol úžasný zážitok. :D Nielen zaujímavými atrakciami ale aj ľuďmi, ktorých tam bolo neúrekom. Budem sa snažiť zhrnúť nejaké postrehy a zaujímavosti. :)
♥♥♥
After a smaller break here is the last part of my trip in Paris. I had an opportunity to go to Disneyland for the first time and I can say it was such an amazing experience. :D Not only beacause of all the interesting attractions but also because of the amount of people that were inside. Read the article if you wanna know some tips and my opinions. :)

Vedela som, že v parku bude veľa ľudí, ale to, čo som potom videla bolo fakt neuveriteľné. Myslím, že som ešte nebola na mieste, kde sa zdržiavalo také množstvo ľudí naraz. :D Plánik som si zobrala pri vchode a síce tam boli názvy atrakcií napísané, veľa mi to nepomohlo. Tak som si vyberala na blind. Postavila som sa do radu bez toho aby som vedela, čo ma čaká. Ako prvé som sa nechala vystreliť do vesmíru ( space mountain ) a mali ste vidieť moju mama po absolvovaní tejto jazdy. :D Ale bolo to úžasné a z tej rýchlosti sa vrátite celý uslzený.
♥♥♥
I knew that there'll be a lot of people in the park but what I saw later was really unbelievable. I think that I have never been in a place with so many people at the same time. :D I took the plan at the beginning and even if the attractions were written on it it didn't help at all. So i just randomly chose some row and was waiting there without knowing what is going to happen. It was a space thing ( space mountain ) and my mom had a really ''happy'' face afterwards. :D But it was amazing and from that speed you are leaving with a tears and big laugh.
Stihli sme aj jarný sprievod a mala som šťastie, že som sa postavila úplne dopredu ešte kým to začalo. Takže mi rovno pred objektívom tancovali postavičky a bolo to veľmi milé. Viac z predstavenia je vidieť na konci videa. Čo sa týka jedla, musíte rátať, že moc lacné to nebude. Ale z tých lacnejších variant sa dá kúpiť menu za 10€ a vyššie. Okrem toho dostanete aj dezert a po dojedení budete naozaj plný. :) Je tam množstvo reštaurácii a aj na internete si môžete pozrieť kam sa vybrať.
♥♥♥
We' ve been at the right place before the parade had started so I was standing in the front with a great view on the musicians, dancers and characters. You can see more from the performance at the end of my video. If you wanna eat there you have to prepared for a higher prices. But from the cheaper restaurants you can buy a menu for 10€ and more. And you'll get a dessert as well and after the meal you will be completely full. :) There are many restaurants so if you want to decide where to go everything is on the internet.
Prejdime teraz k atrakciám. Ja som mala to ''šťastie'', že som tam bola akurát v nedeľu, čiže podľa mňa bol ten počet až extrémne veľký. Neviem ako je to tam v iných mesiacoch, ale určite sa dá vychytať nejaký dobrý termín. S lístkom máte vstup na všetko a treba si to len vystáť. Alebo je možnosť načasovať si konkrétne atrakcie aby ste ušetrili čas. Mne sa to samozrejme nechcelo a čakala som takmer hodinu na horskú dráhu. :D A ešte na iných veciach. Z toho čo som vyskúšala sa mi páčilo It's a small world, kde sa plavíte na lodičkách a hrá tam veselá hudba a okolo sú postavičky z celého sveta a taktiež plavba Piráti z Karibiku, kde sa naozaj cítiť ako v tom filme.
♥♥♥
Let's move to the attractions. I had a big ''luck'' that I was there on Sunday so I think that was the reason for the huge amount of people. I don't know how is it during the other months but it might be better. With the ticket you can try all attractions you just have to wait. But you can use a fast pass and time your rides so that you will avoid the long rows and crowds. Well of course I didn't do that so I was waiting almost an hour for Big Thunder Mountain. :D And also for another things. I really liked It's a small world and Pirates of Caribbean where you really feel like in a movie.
Posledno časťou sú suveníry, ktorých je tam taktiež veeeeeeeľa, všade majú to isté aj za rovnaké ceny. Ja som si musela hneď kúpiť uši Minnie aby som viac zapadala. :D Nájdete tam všetko od príveskov, plyšákov, keramických vecí, sošiek, sladkostí ... jednoducho hocičo. Opäť za ''super'' ceny, ale aj tak sa tomu nedá odolať. Rozhodne neodídete naprázdno.
♥♥♥
And the last thing are souvenirs and there are plenty of them. Many shops with the same things for the same price. I had to buy the Minnie ears in the begining but you can find pendants, ceramics, statuettes, sweets and many more there. Again for ''amazing'' prices but well you can't resist. You won't leave the park without buying something. :)

Komentáre

 1. No to je pohádka, nádherný. Tam chci taky. :)
  Beauty of pink

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Disneyland je uzasny. my sme tam s priatelom blbli ako deti :D a space mountin je bomba, to bol jediny kolotoc, ktory sme stihli dat 2x :D

  www.perlaoreneta.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. My jsme tam byli v září, a bylo to jedno z nejzábavnějších míst co jsem navštívila. Moc ti závidím, že si měla tak krásné místo, když šel průvod, to my jsme byli docela daleko a podle toho vypadají i fotky :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Aaaah Disneyland!♥ Závidím. A musím říct, že ti to tam strašně sluší, ta čelenka.. a máš super barvu vlasů. Snad se tam jednou podívám :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. nádherné fotky! jednou se chci taky podívat do Disneylandu :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. když je disneyland takový děsně barevný a přeslazený chci tam, jsem fanda disneyho ikdyž raději toho starého
  chtěla bych se vyfotit u té jeho sochy
  jinak hezké fotky :) takové plné radosti

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Moc krásné fotky :) Chtěla bych tam jet, je to tam všechno takový veselý :D
  http://oreoobsessionbeautyworld.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 8. oooch môj sen <3 :)

  http://victorys-diary.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 9. jeej ^_^ Disneyland tá čelenka ti pasuje :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)

back to top